آذربایجان غربی، دهمین استان کشور از لحاظ طول راه های روستایی

آذربایجان غربی، دهمین استان کشور از لحاظ طول راه های روستایی

به گزارش خبرگزاری ساز ایرانی از آذربایجان غربی، ایرج دست نشان مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان افزود: آذربایجان غربی با داشتن 8000 کیلومتر شبکه راه های روستایی دوازدهمین استان پهناور کشور است و رتبه دهم را از لحاظ طول راه های روستایی از میان 31 استان کشور دارد.

وی با اشاره به اینکه تعداد کل روستاهای استان 2726 روستا است که از این تعداد 2182 روستا؛ بالای 20 خانوار جمعیت دارند، تصریح کرد: تا پایان سال 1402 تعداد 1688روستای بالای 20 خانوار از نعمت راه آسفالته برخوردار شدند.

دست نشان با اشاره به اینکه طول راه های روستایی استان قبل از شروع دولت سیزدهم 4410 کیلومتر و تعداد روستاهای برخوردار بالای 20 خانوار نیز 1620 روستا بود، اظهار کرد: با اقدامات جهادی انجام شده توسط دولت سیزدهم در راستای خدمات رسانی به روستاها مخصوصا روستاهای محروم و کم برخوردار، 261 کیلومتر از راه های روستایی دیگر در استان آسفالت شد و میزان کل راه های روستایی بالای 20 خانوار به 4672 کیلومتر و 1688 روستا افزایش یافت.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای آذربایجان غربی یادآورشد: همچنین از زمان شروع بکار دولت سیزدهم تاکنون 77.36 درصد از روستاهای بالای 20 خانوار از راه آسفالته در دولت سیزدهم برخوردار شدند.

وی ادامه داد: در سال گذشته 160 کیلومتر از راه های منتهی به روستاهای بالای 20 خانوار استان با اعتباری نزدیک به 439 میلیارد تومان آسفالت شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل خود رشد 4.5 درصدی دارد.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آذربایجان غربی، دهمین استان کشور از لحاظ طول راه های روستایی" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آذربایجان غربی، دهمین استان کشور از لحاظ طول راه های روستایی"، کلیک کنید.