آنروا: 80 هزار نفر در 3 روز رفح را ترک کردند 

آنروا: 80 هزار نفر در 3 روز رفح را ترک کردند 

 
آژانس حمایت از آوارگان فلسطینی سازمان ملل: طی 3 روز پس از تشدید عملیات نظامی اسراییل در جنوب شهر غزه، حدود 80 هزار نفر از رفح گریخته اند. 

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری ساز ایرانی، فرحان حق معاون سخنگوی سازمان ملل روز پنجشنبه به وقت محلی افزود: دفتر هماهنگی امور بشردوستانه (OCHA) گزارش می دهد که از روز سه شنبه که عملیات زمینی ارتش اسراییل در رفح آغاز شد، حدود 80 هزار نفر آواره شده اند.

او تصریح کرد: بیشتر این آوارگان به دنبال امنیت در خان یونس و دیرالبلاح هستند. این مناطق فاقد خدمات اولیه مورد نیاز برای حمایت از غیرنظامیانی هستند که به غذا، سرپناه و مراقبت های بهداشتی نیاز دارند.

فرحان حق ادامه داد: هیچ کمک بشردوستانه – یا سوختی که برای عملیات کمک رسانی ما تامین می شود – در روز های اخیر نتوانسته است از طریق گذرگاه رفح وارد شود.

این سخنگوی سازمان ملل گفت: برنامه جهانی غذا (WFP) گزارش می دهد که انبار اصلی آن در غزه اکنون غیر قابل دسترس است.

فرحان حق اضافه کرد: آژانس امداد و کار سازمان ملل متحد (آنروا) در غزه گفت که اگر ما سوخت دریافت نکنیم، برخی بیمارستان ها ظرف سه روز دیگر ژنراتور های خود را خاموش خواهند کرد.

او تاکید کرد: سازمان ملل به تعامل با همه افراد درگیر برای از سرگیری ورود کالاها، از جمله سوخت، برای شروع مدیریت منابع ورودی ادامه می دهد.

معاون سخنگوی سازمان ملل تاکید کرد: ما در روز های اخیر نتوانستیم هیچ کمک بشردوستانه یا سوختی را از طریق گذرگاه رفح به غزه وارد کنیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آنروا: 80 هزار نفر در 3 روز رفح را ترک کردند " هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آنروا: 80 هزار نفر در 3 روز رفح را ترک کردند "، کلیک کنید.