اشکال فنی استارشیپ سفر خصوصی به ماه را کنسل کرد

اشکال فنی استارشیپ سفر خصوصی به ماه را کنسل کرد

میلیاردر ژاپنی پرواز خصوصی خود به دور ماه را که قرار بود با موشک استارشیپ صورت بگیرد لغو کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری ساز ایرانی به نقل از رویترز، یوساکو مایزاوا، میلیاردر ژاپنی اعلام کرد، سفر خصوصی خود به ماه را که ماموریت “ماه عزیز” نامگذاری کرده بود به دلیل تاخیر موشک استارشیپ لغو کرده است.

مایزاوا که در سال 2018 انجام یک سفر خصوصی به دور ماه را با موشک بزرگ استارشیپ اسپیس ایکس رزرو کرده بود، اکنون این پروژه را به دلیل آماده نبودن موشک استارشیپ در سال 2023 منحل دانست.

مایه زاوا پیشتر گفته بود که قصد دارد هشت نفر را با خود در ماموریتی در سال 2023 به ماه ببرد. وی بنیانگذار بزرگترین خرده فروشی آنلاین ژاپن و مجموعه دار هنری است و براساس برنامه ای که آن را “ماه عزیز” می خواند، و قصد داشت هشت هنرمند از سراسر جهان به همراه خود ببرد تا در سال 2023 به مدت 6 روز در فضا بمانند.

این میلیاردر ژاپنی با انتشار بیانیه ای در حساب کاربری خود در شبکه ایکس نوشت، من قرارداد را در سال 2018 بر اساس این فرض امضا کردم که ماموریت ماه عزیز تا پایان سال 2023 راه اندازی می شود. 

استارشیپ اسپیس ایکس و تقویت کننده فوق سنگین آن، بزرگ ترین و قدرتمندترین موشک جهان را تشکیل می دهند؛ این شرکت نخستین پرواز آزمایشی بدون سرنشین استارشیپ را در آوریل سال گذشته میلادی انجام داد، اما این ماموریت موفقست آمیز نبود. آزمایش دوم در نوامبر سال گذشته انجام شد که اگرچه توانست به مدار بالاتر برود، اما درنهایت شکست خورد؛ این موشک در سال جدید میلادی یک عملیات پرواز را پشت سر گذاشت که باز هم نتوانست به اهداف تعریف شده دست یابد. اسپیس ایکس در حال آماده شدن برای انجام چهارمین پرواز آزمایشی استارشیپ به عنوان بخشی از توسعه یک استارشیپ خدمه دار برای فرود فضانوردان آرتمیس ناسا بر روی ماه تا سال 2026 است.

یوساکو میزاوا، یک میلیاردر ژاپنی، اعلام کرد که پرواز خصوصی خود به دور ماه با استفاده از فضاپیمای بزرگ استارشیپ شرکت اسپیس ایکس لغو شده است. این تصمیم به دلیل تغییر در برنامه ها و زمانبندی او اتخاذ شده است. او قصد داشت با این پرواز تاریخی، به همراه چند نفر دیگر به عنوان اولین گروه انسانی به دور ماه بپردازد.

میزاوا قبلاً اعلام کرده بود که برنامه او برای این پرواز به دور ماه از ترتیبات خصوصی خود بوده و با هیچ یک از شرکت های فضایی دولتی یا خصوصی همکاری نداشته است. او پیش بینی می کرد که این ماموریت به دور ماه تا سال 2023 انجام خواهد شد.

استارشیپ، موشک غول پیکر شرکت فضایی اسپیس ایکس است که برای سفر های فضایی مهم در خارج از جو زمین طراحی شده، اما در حال حاضر همچنان در دست توسعه و آزمایش است و میزاوا به عنوان یکی از نخستین مسافران خصوصی که قصد داشتد به وسیله آن به دور ماه بروند، لغو پرواز خود را اعلام کرده است.

با این وجود، میزاوا همچنان در تلاش برای انجام این سفر فضایی است و اعلام کرده که به دنبال فرصت های دیگر برای شرکت در ماموریت های فضایی است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اشکال فنی استارشیپ سفر خصوصی به ماه را کنسل کرد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اشکال فنی استارشیپ سفر خصوصی به ماه را کنسل کرد"، کلیک کنید.