امیرعبداللهیان: ایران تحولات افغانستان را از نزدیک و به دقت دنبال می کند

امیرعبداللهیان: ایران تحولات افغانستان را از نزدیک و به دقت دنبال می کند

«رزا اتنبایوا» نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش ساز ایرانی، وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با اهتمام ویژه نسبت به ثبات و امنیت و توسعه پایدار در افغانستان، تحولات کشور همسایه خود را از نزدیک و به دقت دنبال می نماید و از ایفای نقش سازمان ملل متحد در راستای کمک به مردم افغانستان حمایت می کند.

امیرعبداللهیان، اقدامات یوناما(هییت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان) طی دو دهه گذشته در افغانستان را مثبت ارزیابی کرد و بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از ادامه فعالیت های بشردوستانه یوناما تاکید کرد.

رییس دستگاه دیپلماسی با اشاره به میزبانی چند میلیون تبعه افغانستان در ایران، خواستار توجه جدی سازمان ملل متحد به این مساله شد.

وزیر امورخارجه کشورمان همچنین نقش مخرب آمریکا در افغانستان طی سال های حضور خود در این کشور را مورد توجه قرار داد و افزود: تداوم مداخلات هدفمند آمریکا در مسایل داخلی افغانستان، وضعیت این کشور را پیچیده تر خواهد کرد.

امیرعبداللهیان افزود: مشکلات افغانستان پیچیده است، پس باید بر راه حل های متنوع و چند لایه تمرکز کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای تداوم حمایت از ابتکار عمل همسایگان افغانستان برای کمک به حل مشکلات این کشور ابراز داشت.

رزا اتنبایوا نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان نیز در این ملاقات آخرین تحولات و مسایل افغانستان و نشست آتی دوحه 3 در قطر را تشریح کرد و با وزیر امور خارجه کشورمان در این خصوص رایزنی و تبادل نظر کرد.

وی با ابراز قدردانی از حسن میزبانی دولت و مردم ایران از اتباع افغانستان و تلاش های صورت گرفته برای بهبود وضعیت آنان، از بی تفاوتی جامعه بین المللی در خصوص بحران انسانی در افغانستان انتقاد کرد.

نماینده سازمان ملل متحد در افغانستان با تایید پیچیدگی شرایط و روند تحولات افعانستان، بر ضرورت هماهنگ سازی مواضع متنوع و مختلف کنشگران منطقه ای برای کمک به توسعه و ثبات در این کشور تاکید کرد.

اتنبایوا با مهم ارزیابی کردن ابتکارات منطقه ای جمهوری اسلامی ایران، از استمرار تلاش های دیپلماتیک ایران در چارچوب نشست همسایگان استقبال نمود.

پایان خبر ساز ایرانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "امیرعبداللهیان: ایران تحولات افغانستان را از نزدیک و به دقت دنبال می کند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "امیرعبداللهیان: ایران تحولات افغانستان را از نزدیک و به دقت دنبال می کند"، کلیک کنید.