این ورزش در کاهش فشارخون موثر است

این ورزش در کاهش فشارخون موثر است

آفتاب نیوز :

به نقل از هلث لاین، تای چی به کاهش استرس، تقویت خلق و خو و ارتقای سلامت قلب کمک می کند که همه این ها در بهبود فشار خون موثر هستند.

به غیر از تای چی، راه های دیگر برای کاهش فشار خون شامل ورزش منظم (پیاده روی یا شنا) و پیروی از یک رژیم غذایی سالم سرشار از میوه ها، سبزیجات و غلات کامل است.

ورزش هوازی برای کمک به سلامت قلب و سیستم قلبی عروقی، مفید شناخته شده است. اما اکنون یک مطالعه جدید نشان می دهد که ورزش تای چی ممکن است گزینه بهتری برای افرادی باشد که به دنبال کاهش فشار خون خود هستند.

محققان 342 شرکت کننده مستعد به فشار خون بالا را بین سنین 18 تا 65 سال تجزیه و تحلیل کردند. شرکت کنندگان در دو گروه قرار گرفتند. یک گروه به مدت یک سال هر هفته چهار جلسه 60 دقیقه ای تای چی انجام دادند. گروه دیگر به همان تعداد و دفعات جلسات تمرین هوازی را انجام دادند. مدت زمان مطالعه 2 سال و نیم بود.

در پایان یک سال، تغییر قابل توجهی در فشار خون سیستولیک برای هر دو گروه وجود داشت، اما در گروه تای چی کاهش بیشتری مشاهده شد.

به گفته محققان، تای چی، به عنوان یک ورزش ذهن و بدن، ممکن است مزایای منحصر به فردی فراتر از فعالیت های هوازی، مانند کاهش استرس، بهبود آرامش، و افزایش تمرکز ذهنی ارایه دهد که می تواند به اثربخشی برتر آن در کاهش فشار خون کمک کند.

شواهد رو به رشد فواید ذهنی و فیزیکی تای چی را نشان می دهد که شامل کاهش اضطراب و افسردگی، بهبود خواب و عملکرد شناختی و بهبود سلامت قلب می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "این ورزش در کاهش فشارخون موثر است" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "این ورزش در کاهش فشارخون موثر است"، کلیک کنید.