بشنوید| ماه محرم ماه پرواز دل‌شکسته‌هاست

بشنوید| ماه محرم ماه پرواز دل‌شکسته‌هاست

یک خطیب برجسته کشور در مورد اهمیت ماه محرم گفت: یک موسمی در سال هست که ورشکسته‌ها هم امید دارند که بلند شوند، بیچاره‌ها هم امید دارند پرواز کنند آن هم ماه محرم است.

به گزارش ساز ایرانی، حجت‌الاسلام والمسلمین حامد کاشانی – خطیب برجسته کشور – در مورد اهمیت ماه محرم اظهار کرد: ماه محرم یکی ویژگی دارد که با همه ماه‌های دیگر متفاوت است، من یک بررسی از زندگی اولیاء خدا و سرمایه‎داران داشتم و متوجه شدم آدم‌های سرمایه‌دار بالا و پایین روزگار خیلی‌ زندگی‌شان را خراب نمی‌کند، آدم‌های سرمایه‌دار تورم هم که بیاد هرچه خریده باشند چند برابر گران می‌شود.

وی ادامه داد: بعضی از اوقات معنوی طول سال برای سرمایه‌دارهاست، سحر هرشب برای کسانی است که امام زمان(عج) اذان می‌دهد بلند می‌شوند با امام سخن می‌گویند، مناجات می‌کنند و نماز شب می‌خوانند، بلاخره یک کلاسی یک سرمایه‌ای دارند.

حجت‌الاسلام والمسلمین کاشانی بیان کرد: برخی هم اگر نتوانند این کارها را هرسحر انجام دهند بلاخره یک شب جمعه‌ای دارند نماز امام زمان(عج) یا توسل داشته باشند، اما بعضی‌ها انقدر هم سرمایه ندارند ولی سی شب ماه مبارک رمضان دعای ابوحمزه می‌‎خوانند و اهل عبادت و توسل و اهل تهجد هستند.

وی افزود: افرادی را از میان اولیای خدا می‌شناسم که از اول ذی‌القعده تا آخر دهه ذی الحجه یک چله می‌گیرند رشد هم می‌کنند. اما در بررسی‌هایی که داشتم آدم ورشکسته ندیدم تو آن ایام رشد کند. بلاخره هرکاری بخواهید بکنید یک سرمایه‌ای می‌خواهد. اینکه در حالت عادی در این روزگار غفلت زده سحر بلند شوید عبادت کنید کار هرکسی نیست.

این خطیب برجسته کشور در پایان گفت: بنابراین هرچه سرمایه‌دارها تورم بیشتر شود سرمایه آنها هم بیشتر می‌شود. اما یک موسمی در سال هست که ورشکسته‌ها هم امید دارند که بلند شوند، بیچاره‌ها هم امید دارند پرواز کنند آن هم ماه محرم است.

پایان خبر ساز ایرانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بشنوید| ماه محرم ماه پرواز دل‌شکسته‌هاست" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بشنوید| ماه محرم ماه پرواز دل‌شکسته‌هاست"، کلیک کنید.