بلینکن در تل آویو و نتانیاهو به دنبال رویارویی با واشنگتن

گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین ساز ایرانی؛ «وزیر امور خارجه آمریکا از موضع نخست وزیر اسراییل درباره گروگان ها شوکه شده است؛ گویا بلینکن بیش از نتانیاهو به بازگرداندن اسرای اسراییلی از نوار غزه متعهد است»، این بخش دیگری از گزارش یدیعوت آحارانوت به نقل از مقامات آمریکایی است.

تظاهرات اسراییلی ها برای توافق با حماس و بازگشت اسرا 

علی رغم گذشت 126 روز از جنگ علیه غزه و افزایش تلفات اسراییل که موجب عقب نشینی گردان ها و تیپ های ارتش شده، نتانیاهو با رد شروط حماس برای آتش بس  مدعی شده که حمله زمینی را تا رفح [واقع در جنوب نوار غزه که بیش از یک میلیون فلسطینی آواره را در خود جای داده است] ادامه خواهد داد.

بلینکن در جریان سفری که روز گذشته پنجشنبه به تل آویو داشت، با نتانیاهو و اعضای کابینه جنگ تل آویو دیدار کرد تا درباره راه های تضمین آزادی اسرای اسراییلی غزه گفت وگو کنند؛ آن هم یک روز پس از آنکه نخست وزیر کابینه برخی از شروط حماس برای توافق آتش بس را رد کرده بود.

دیدار بلینکن با اعضای کابینه جنگ تل آویو

رسانه های عبری درباره جزییات سفر وزیر خارجه آمریکا به تل آویو گزارش دادند که محور دیدارهای او با مقامات اسراییلی  مذاکرات برای آزادی اسرا از نوار غزه متمرکز بوده که نشان از تمایل شدید واشنگتن برای بازگشت آن ها و رضایت خانواده های معترضشان داشته است.

روزنامه هاآرتص، دیگر رسانه عبری امروز درباره سفر این مقام ارشد کاخ سفید نوشت که دیدار بلینکن با نتانیاهو عمق اختلاف، عدم اعتماد و به پایان آمدن صبر دولت آمریکا نسبت به او را آشکار کرد.

پایان پیام/
شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بلینکن در تل آویو و نتانیاهو به دنبال رویارویی با واشنگتن" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بلینکن در تل آویو و نتانیاهو به دنبال رویارویی با واشنگتن"، کلیک کنید.