تامین نیاز آزمایشگاه ها با کیت های تشخیصی سلولی و مولکولی ایران ساخت

تامین نیاز آزمایشگاه ها با کیت های تشخیصی سلولی و مولکولی ایران ساخت

متخصصان یک شرکت فناور که در زمینه مهندسی ژنتیک و سلولی فعالیت می کند، موفق شده اند طیف وسیعی از کیت های تشخیص و استخراج، محیط های کشت و فرآورده های تحقیقاتی در حوزه سلولی و مولکولی را تولید کنند.

به گزارش ساز ایرانی، فاضل گرجی پور، مدیرعامل این شرکت فناور با اشاره به فعالیت تخصصی در حوزه ژنتیک و تولید پروتیین های نوترکیب و آنتی بادی های با کاربرد تحقیقاتی، تشخیصی و درمانی، گفت: با توجه به ماهیت بین رشته ای فناوری های زیستی، فعالیت های ما با حوزه های مختلفی همچون زیست مواد و نانومواد، درمان های سلولی، دارورسانی هوشمند و سنسورهای زیستی گره خورده است.

این فعال فناور با اشاره به تولید انواع کیت های تشخیصی و استخراج سلولی و مولکولی، اظهار کرد: متخصصان این شرکت از ابتدا فعالیت های تولیدی خود را بر تولید کیت های سنجش سایتوکاین ها و بیومارکرها بر اساس الایزا بنا نهادند و در ادامه محصولاتی مانند کیت سنجش مرگ سلولی به روش فلوسیتومتری را به بازار عرضه کردند. در دوران پاندمی کرونا، شرکت ما جزء اولین مجموعه هایی بود که آنتی ژن های اسپایک ویروس کرونا را به صورت نوترکیب در میزبان های سلولی پستانداران تولید کرد. این آنتی ژن ها ماده موثره واکسن های نوترکیب و همچنین قسمت RBD آن به عنوان آنتی ژن کیت های سنجش آنتی بادی برای بررسی ایمنی زایی واکسن کاربرد دارد.

مدیرعامل این شرکت فناور با اشاره به تولید و عرضه محصولات سلولی و زیستی، گفت: در حال حاضر انواع محلول های بیوشیمیایی، کشت سلول، کیت های مولکولی، استخراج اسیدهای نوکلییک، آنتی بادی ها، پروتیین های نوترکیب و کیت های بر پایه ایمونواسی در این مجموعه در دست تولید هستند. همچنین کیت سنجش رهایش اینترفرون گاما برای تشخیص عفونت با عامل بیماری سل (مایکوباکتریوم توبرکلوز) که با عنوان IGRA نیز شناخته می شود در شرکت در فاز تحقیق و توسعه قرار دارد. این کیت با توجه به اهمیت تشخیص افتراقی سریع در جمعیت در معرض سل با توجه به بحران جابجایی های جمعیتی در کشورهای اطراف و به ویژه همسایه های شرقی، که جزء نواحی با شیوع بالای سل هستند، از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باعث کنترل شیوع این بیماری واگیردار تنفسی می شود.

گرجی پور با اشاره به فرآیند تولید و تجاری سازی کیت تشخیص و سنجش میزان آفلاتوکسین M1 در محصولات لبنیاتی، گفت: با توجه به افزایش هزینه ها به دلیل افزایش نرخ ارز، بررسی آلودگی با این ماده سمی در فرآیند تولید به دقت انجام نمی گیرد و میزان بیش از مجاز آن در مواد لبنی می تواند مشکلات سلامتی زیادی را برای مصرف کنندگان مواد لبنی ایجاد کند. لذا انجام این تست برای تعیین سلامت مواد لبنی اهمیت اساسی در حفظ سلامتی جامعه دارد.

به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، این فعال فناور با اشاره به فعالیت شرکت در زمینه های تحقیقاتی و آزمایشگاهی، تصریح کرد: آزمایشگاه سنجش سیتوکین ها، سنجش استرس اکسیداتیو و همینطور کشت سلول به مطالعه زیست سازگاری و سمیت سلولی زیست مواد و نانومواد وارد این زمینه شد. در حال حاضر طیف گسترده ای از خدمات توسط این شرکت عرضه می شود که شامل مطالعات سلولی، سنجش استرس اکسیداتیو، مطالعات بافتی، سنجش سیتوکین ها و بررسی بیان پروتیین ها است.

پایان خبر ساز ایرانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تامین نیاز آزمایشگاه ها با کیت های تشخیصی سلولی و مولکولی ایران ساخت" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تامین نیاز آزمایشگاه ها با کیت های تشخیصی سلولی و مولکولی ایران ساخت"، کلیک کنید.