تاکید رییس فدراسیون بین المللی هلال احمر و صلیب سرخ بر آتش بس فوری در غزه

تاکید رییس فدراسیون بین المللی هلال احمر و صلیب سرخ بر آتش بس فوری در غزه

فدراسیون بین المللی جمعیت های هلال احمر و صلیب سرخ (IFRC) خواستار برقراری آتش بس و دسترسی بدون مانع کمک های بشردوستانه در نوار غزه شد.

به گزارش ساز ایرانی، کیت فوربس رییس فدراسیون بین المللی جمعیت های هلال احمر و صلیب سرخ روز چهارشنبه در مصاحبه ای گفت: «به شدت به راه حلی سیاسی نیاز داریم که به ما امکان برقراری آتش بس برای ورود کمک ها به غزه را بدهد. ما آماده ایم وضعیت غزه را تغییر دهیم. ما باید دسترسی برای ارایه کمک ها داشته باشیم و برای دسترسی به آنجا باید آتش بس برقرار باشد.»

فوربس خاطرنشان کرد که وضعیت «بی رحمانه» در رفح را در جریان بازدید خود از این منطقه در ماه فوریه، یعنی ماه ها قبل از حمله رژیم صهیونیستی به شهر جنوبی غزه، دیده بود.

رییس فدراسیون بین المللی جمعیت های هلال احمر و صلیب سرخ تصریح کرد: «در رفح سرپناه به اندازه کافی وجود نداشت. آب نبود، سرویس های بهداشتی کافی وجود نداشت. ما بیمارستانی بدون تجهیزات داشتیم و متاسفانه آنچه از آن م ترسیدم اتفاق افتاده است و قرار نبود غذای کافی وجود نداشته باشد.»

فوربس تاکید کرد: «از دولت ها از همه طرف ها می خواهم درباره آتش بس در غزه مذاکره کنند تا بتوانیم کمک ها را برسانیم.»

بر اساس اعلام پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، همزمان با دویست و سی و ششمین روز حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف نوار غزه و شهید و زخمی شدن شمار دیگری از شهروندان فلسطینی، جمعیت هلال احمر فلسطین از افزایش شمار کارکنان شهید خود به 30 نفر خبر داد که 17 نفر از آنها هنگام انجام وظیفه انسانی خود به شهادت رسیده اند.

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه نیز امروز چهارشنبه اعلام کرد که رژیم صهیونیستی طی 24 ساعت مرتکب شش مورد کشتار شد که در نتیجه آن 75 شهروند فلسطینی شهید و 284 نفر دیگر مجروح شدند. این درحالی است که حملات وحشیانه این رژیم به مناطق مختلف غزه همچنان ادامه دارد.

پایان خبر ساز ایرانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تاکید رییس فدراسیون بین المللی هلال احمر و صلیب سرخ بر آتش بس فوری در غزه" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تاکید رییس فدراسیون بین المللی هلال احمر و صلیب سرخ بر آتش بس فوری در غزه"، کلیک کنید.