تغییر مهم در سقف کارت به کارت/ این تراکنش های بانکی مشمول مالیات می شود

به گزارش خبرگزاری ساز ایرانی، هادی خانی در گفتگو با یک برنامه تلویزیونی در خصوص موضوع سقف کارت به کارت برای جلوگیری از فرار مالیاتی گفت: برخی از فعالان اقتصادی با هدف این که در تورهای رصد مالیات قرار نگیرند برای فرار مالیاتی از دستگاه کارتخوان استفاده می کنند.

وی را پاسخ به این سوال که هدف از سیاست تعیین سقف یک میلیارد تومان کارت به کارت چیست؟ افزود: یکی از مهمترین جرایم منشا پولشویی در قانون و مقررات مبارزه با پولشویی جمهوری اسلامی ایران فرار مالیاتی است. ما در ارزیابی ها و بررسی هایی که انجام دادیم به خصوص در ماه های اخیر متوجه شدیم که برخی از فعالان اقتصادی به بهانه این که در تورهای رصد مالیات قرار نگیرند در خصوص استفاده از دستگاه های کارت خوان همراهی های لازم را با مردم و با مشتریان خودشان ندارند و علت آن هم گرایش این اشخاص به استفاده از کارت به کارت بین بانکی بود.

وی عنوان کرد: در قانون مبارزه با پولشویی تبصره 3 ماده 8 آیین نامه اجرایی این قانون این اختیار به مرکز اطلاعات مالی داده شده که در شرایط خاص برخی سرویس ها و خدمات و تعاملات کاری را به عنوان تعاملات کاری پرخطر اعلام و استفاده از آنها را ممنوع کند و در راستای مبارزه با فرار مالیاتی، مبارزه با جرم منشا پولشویی فرار مالیاتی این ابلاغ به نظام بانکی کشور انجام شد که تمامی اشخاص حقیقی که فاقد پرونده مالیاتی هستند اگر بیشتر از یک میلیارد تومان در ماه یا بیشتر از 200 تراکنش کارت به کارت در حساب های غیرتجاری داشته باشند مشمول تعاملات کاری پرخطر است و استفاده از این سرویس ممنوع است.

خانی در پاسخ به این پرسش که اشخاص حقیقی فاقد پرونده مالیاتی یعنی این قانون شامل عامه مردم می شود، درست است کسانی که پرونده مالیاتی ندارند؟ تصریح کرد: بله هر شخص حقیقی که پرونده مالیاتی ندارد، نمی تواند از آن تاریخی که ما ابلاغ کردیم بیشتر از یک میلیارد تومان در ماه یا بیشتر از 200 تراکنش و از طریق کارت به کارت انجام بدهد؛ مگر این که برود و به نظام مالیاتی مراجعه کند، ثبت نام کند.

223225

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تغییر مهم در سقف کارت به کارت/ این تراکنش های بانکی مشمول مالیات می شود" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تغییر مهم در سقف کارت به کارت/ این تراکنش های بانکی مشمول مالیات می شود"، کلیک کنید.