تقریب و تقویت ارتباط، رسالتی انسانی، اسلامی و محمدی است

تقریب و تقویت ارتباط، رسالتی انسانی، اسلامی و محمدی است

نخست وزیر عراق در دیدار با حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و هییت علمایی همراه وی گفت: تقریب و تقویت ارتباط به طور متمایز، رسالت انسانی اسلامی و محمدی است.

به گزارش ساز ایرانی، محمد شیاع السودانی -نخست وزیر عراق- در دفتر خود و در حاشیه برگزاری دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی عراق در بغداد میزبان حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب بین مذاهب اسلامی و هییت علمایی همراه بود.

السودانی در ابتدا، برگزاری دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در بغداد را تبریک گفت و تاکید کرد: امت اسلام با تحریف عمدی و هدفمند و مکرر رسالت محمدی(ص) در گذر تاریخ روبه رو بوده است که این مسیله به شکل های مختلف در دوران معاصر ظاهر شده است و یکی از اشکال آن، تروریسم است.

وی افزود: عراقی ها از سال 2003 میلادی وارد نبرد سرنوشت ساز دفاع از سرزمین خود و سرنگونی نظام دیکتاتوری(صدام معدوم) و نبرد با تروریسم و مبارزه با داعش شدند و این مرحله دشوار، همه عراقی ها را به ویژه پس از صدور فتوای مبارک مرجعیت عالی، آیت الله العظمی سیستانی متحد و یکپارچه کرد.

السودانی با بیان این که این فتوا تنوع مذهبی، انسجام و همبستگی در داخل کشور را تحکیم بخشید، خاطرنشان کرد: تنوع در فقه، نحو، تفسیر و قرایت های قرآنی مایه افتخار و نشانه غنای تاریخی است.

نخست وزیر عراق تاکیدکرد: رسالت تقریب و تقویت ارتباط ، به طور متمایز، رسالت انسانی اسلامی و محمدی است.

السودانی تاکید کرد: امت اسلام امروز از طریق تجاوزات وحشیانه به غزه مورد امتحان قرار گرفته است، تجاوزاتی که دروغگویی ادعاهای جامعه غربی را برملا کرده است.

وی با اشاره به دوران تروریسم که عراق پس از سرنگونی رژیم بعثی صدامی با آن روبه رو شد، گفت: امواج تروریسم کور، تمام طیف ها و قشرهای مردم عراق را هدف قرار داد، تروریسمی که هیچ ربطی به واقعیت ملت عراق که اهل همزیستی با یکدیگر هستند، ندارد، ما شهدای زیادی را برای آزادی سرزمین(ازاشغال تروریسم) تقدیم کردیم.

السودانی اظهار کرد: داعش، منطقه را در چارچوب یک پروژه بزرگ هدف قرار داد که هدف از آن تغییر نشانه ها و وضعیت منطقه بود و در پس آن اراده ها و قدرت های شناخته شده ای قرار داشتند.

 وی تاکید کرد: ما به توسعه نسلی از جوانان خود و عموم قشرهای ملت های اسلامی برای تعامل با فِرق مذهبی نیاز داریم، مذاهب در اصل به یکدیگر نزدیک هستند و نقاط اشتراک آنها بسیار بیشتر از نقاط اختلاف است.

السودانی درباره تحولات غزه نیز گفت: تجاوزات وحشیانه نظامیان اشغالگر در حقیقت یک نسل کشی و کشتار دسته جمعی است که در سطح رخدادهای تاریخی و جنایاتی که در طول تاریخ رخ داده، نظیری ندارد.

وی خاطر نشان کرد: امروز غیر نظامیان فلسطینی به مکان دیگری در رفح پناه برده اند؛ اما به شکل وحشیانه ای مورد حمله قرار می گیرند. ما به وحدت و یکپارچگی در مواضع نیاز داریم، این در حالی است که تمام ابتکارعمل ها و محکومیت ها در سطح جنایاتی که در غزه رخ داده، نیست.

نخست وزیر عراق ابراز کرد: مسیله فلسطین یک مسیله اساسی و ریشه ای در وجدان عراقی هاست.

پایان خبر ساز ایرانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تقریب و تقویت ارتباط، رسالتی انسانی، اسلامی و محمدی است" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تقریب و تقویت ارتباط، رسالتی انسانی، اسلامی و محمدی است"، کلیک کنید.