جدی می فرمایید؟! – ساز ایرانی

جدی می فرمایید؟! - ساز ایرانی

قلعه نویی دوشنبه شب در جواب مجری برنامه تلاش کرد علت ناکامی تیمش برابر قطر را به بدشانسی ربط دهد و البته اعتقاد داشت تیمش در این تورنمنت از نظر آماری عملکرد خوبی داشته و تا حد زیادی مطابق برنامه پیش رفته است، اما بدشانسی مانع از نتیجه گیری او و تیم پرامیدمان شده است.

به گزارش ساز ایرانی، فرهیختگان نوشت: امیر قلعه نویی دوشنبه شب راهی برنامه فوتبال برتر شد تا از عملکرد خود و تیمش در جام ملت های آسیا دفاع کند. سرمربی تیم ملی که شاگردانش در قطر با شکست برابر میزبان فرصت طلایی رسیدن به فینال و قهرمانی در آسیا را از دست دادند تا در عین ناباوری بدون دستاوردی به ایران برگردند. قلعه نویی دوشنبه شب در جواب مجری برنامه تلاش کرد علت ناکامی تیمش برابر قطر را به بدشانسی ربط دهد و البته اعتقاد داشت تیمش در این تورنمنت از نظر آماری عملکرد خوبی داشته و تا حد زیادی مطابق برنامه پیش رفته است، اما بدشانسی مانع از نتیجه گیری او و تیم پرامیدمان شده است. در اینکه شانس در ورزش و فوتبال نقش دارد و می تواند در سرنوشت مسابقه یا تورنمنتی تاثیرگذار باشد، شکی نیست اما اینکه سرمربی تیم تمام ماجرا را در بدشانسی تیمش دنبال می کند و با وجود فکت هایی که درباره عملکرد پرنوسان تیم در این تورنمنت وجود داشت و تقریبا همه علاقه مندان تیم و کارشناسان به این موضوع اذعان داشتند، اعتقادی به اشتباهات خود و کادرش ندارد، نگران کننده است.

سرمربی تیم ملی در این گفت وگوی تلویزیونی اعتقاد داشت که تیمش موقعیت ها را تبدیل به گل نکرده است و اگر بازیکنانش قدر این فرصت ها را می دانستند بحث نوسان در تیم مطرح نبود، درحالی که مشخص است تیم ملی در حد و اندازه های ایران برابر رقبایی چون هنگ کنگ و فلسطین، باید تیم برتر میدان باشد و این انتظار از ملی پوشان ما می رود که در چنین دیدارهایی آمارهای خوبی داشته باشند. از سوی دیگر قلعه نویی معتقد است حرکات اکرم عفیف، ستاره قطری ها در این تورنمنت توسط کادرفنی ما به خوبی آنالیز شده بود، اما اینکه این بازیکن درنهایت مهار نشد و توانست نقش اصلی را در موفقیت تیمش ایفا کند، نشان می دهد کادرفنی نتوانسته وظایف خودش را در این باره به خوبی انجام دهد و باید قبول کنیم که آنالیز قطری ها از خط دفاعی ما بهتر بوده که توانستند سه بار دروازه تیم ما را باز کنند.

یکی از نکاتی که در این مصاحبه قلعه نویی به آن اشاره کرد مربوط به برخوردی بود که با احمد نوراللهی صورت گرفت و به دنبال رفتار اشتباهی که این بازیکن در یکی از اردوهای تیم ملی داشت از تیم کنار گذاشته شد. در اینکه برخورد با نوراللهی به درستی انجام شده تردیدی نیست، اما شاید می شد با مدیریتی مناسب کاری کرد تا بتوان از ظرفیت این هافبک توانمند در تورنمنتی همچون جام ملت ها استفاده کرد و با توجه به عملکرد خوب او در لیگ امارات طی هفته های اخیر، اینکه قلعه نویی می گوید در غیاب او کمبودی را حس نکردیم با توجه به عملکرد خط میانی تیم در این تورنمنت شاید گزاره درستی نباشد.

قلعه نویی اصرار داشت که آنالیزهای تیمش درست بوده و تیم به خصوص در ساختار دفاعی عملکرد خوبی داشته و کادرفنی تیم در این مدت توانسته در این بخش تغییرات خوبی ایجاد کند، اما اینکه تیم ما تنها یک کلین شیت در این مسابقات داشت، نشان می دهد تیم ما از نظر کارهای دفاعی نتوانسته موفق باشد و حتی اگر تمامی آمارها در این زمینه به زعم قلعه نویی به سود تیم ما باشد اما درنهایت این نتایج است که تکلیف تیم های برنده و درنهایت قهرمان را مشخص می کند نه آمارها. کاش سرمربی تیم ملی می پذیرفت که حرف هایش در نشست های خبری قبل و بعد از بازی های تیم ملی چقدر روی تیمش تاثیر منفی داشته و برخی صحبت های مطرح شده از جانب او باعث شد تعدادی از ستاره های تیم از این اتفاق دلخور شوند.

قلعه نویی دوشنبه شب باز هم از سعید الهویی حمایت کرد، اما این سوال همچنان مطرح است که آیا بهتر نبود به جای او که سابقه زیادی در مربیگری و فوتبال ندارد از مربیانی که وزن نیمکت تیم ملی را بالاتر می برند، استفاده کرد؟ سرمربی تیم ملی اصرار عجیبی روی نقش شانس در ناکامی تیمش در این تورنمنت داشت، اما باید به او یادآور شد گل دوم تیم ما برابر ژاپن که در دقایق پایانی به ثمر رسید حاصل اشتباه مدافع حریف و خوش شانسی ما بود و آیا در اینجا هم باید گفت ما خوش شانس بودیم که ژاپن را بردیم و سرمربی این تیم هم بعد از این تورنمنت چنین توجیه هایی را برای حذف تیمش از این مسابقات ارایه کرد؟

پایان خبر ساز ایرانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جدی می فرمایید؟! – ساز ایرانی" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جدی می فرمایید؟! – ساز ایرانی"، کلیک کنید.