جشن بزرگ سادات در گناوه برگزار شد – خبرگزاری ساز ایرانی | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار ساز ایرانی، حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی سه شنبه شب در این مراسم با تبریک عید غدیر و با بیان اینکه ذکر و یاد امیرالمومنین علی (ع) عبادت است، اظهار داشت: امروز روز عید و شادی مسلمانان و روز بسیار بزرگ و اکمال دین است.

امام جمعه گناوه افزود: در روز غدیر تمام کفار و دشمنان که تصور می‌کردند با رفتن پیامبر (ص) دین اسلام به پایان خواهد رسید، شکست خوردند و خداوند با ولایت امیرالمومنین (ع) نبوت را استمرار بخشید.

وی با اشاره به اینکه شیعه امیرالمومنین علی (ع) بودن امروز مایه افتخار همه ما است، گفت: در روز غدیر خداوند راضی شد که اسلام به عنوان دین مسلمانان در عالم باشد.

حجت الاسلام رکنی حسینی تاکید کرد: همه ما به عنوان پیروان حضرت علی (ع) باید سیره و روش آن حضرت را الگو و سرمشق خود قرار دهیم و در زندگی فردی و اجتماعی، شیعیان واقعی و پیروان راستین آن حضرت باشیم.

جشن بزرگ سادات در گناوه برگزار شد

وی گفت: شیعیان امیرالمومنین علی (ع) کسانی هستند که در مسیر آن حضرت گام بر می‌دارند و راه آن حضرت را ادامه می‌دهند.

امام جمعه با اشاره به اینکه کشور ما، کشور اهل بیت (ع) است، گفت: بزرگان و علمای زیادی در طول تاریخ شیعه، تلاش و همت کردند و جان خود را فدا و به شهادت رسیدند تا امروز مسیر ولایت و محبت امیر المومنین علی (ع) پا برجا بماند و ما مدیون و مرهون همه این بزرگان هستیم.

حجت الاسلام رکنی حسینی با بیان اینکه اگر امروز غدیر پابرجا مانده به دلیل «عاشورا» و اگر نام امیرالمومنین (ع) زنده مانده به دلیل قیام امام حسین (ع) است گفت: امروز اگر غدیر زنده و پویا مانده به خاطر واقعه کربلا و عاشورا است.

جشن بزرگ سادات در گناوه برگزار شد

وی با اشاره به قرار گرفتن در آستانه انتخابات مهم ۸ تیرماه گفت: همه باید ضمن حضور و مشارکت حداکثری در انتخابات دیگران را نیز توصیه به حضور در انتخابات کنند.

وی با اشاره به اینکه از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی این است که مردم به دست خود سرنوشت کشور و آینده خود را تعیین می‌کنند، گفت: امروز دموکراسی ترین کشور، جمهوری اسلامی است که مردم آزادانه برای سرنوشت خود تصمیم می‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه انتخاب فرد اصلح دومین امر مهم در انتخابات است، گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در فرمایشات خود معیارهای فرد اصلح را بیان فرمودند و باید بر اساس معیارهای رهبری فردی اصلح را برگزید.

اجرای سرود، مداحی، اهدا هدیه به سادات، شعرخوانی، مسابقه خطبه غدیر از دیگر بخش‌های این مراسم معنوی بود.

جشن بزرگ سادات در گناوه برگزار شد

جشن بزرگ سادات در گناوه برگزار شد

جشن بزرگ سادات در گناوه برگزار شد

جشن بزرگ سادات در گناوه برگزار شد

جشن بزرگ سادات در گناوه برگزار شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جشن بزرگ سادات در گناوه برگزار شد – خبرگزاری ساز ایرانی | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جشن بزرگ سادات در گناوه برگزار شد – خبرگزاری ساز ایرانی | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.