حضور نماینده ویژه چین در امور افغانستان برای شرکت در نشست گروه تماس منطقه ای

حضور نماینده ویژه چین در امور افغانستان برای شرکت در نشست گروه تماس منطقه ای

یو شیا یونگ، نماینده ویژه رییس جمهور چین در امور افغانستان، به تهران سفر کرد که هدف از این سفر شرکت در نشست گروه تماس منطقه ای برای افغانستان به میزبانی ایران است.

به گزارش ساز ایرانی، یو شیا یونگ، نماینده ویژه رییس جمهور چین در امور افغانستان به منظور شرکت در دومین نشست گروه تماس منطقه ای، به تهران سفر کرد.

دومین نشست گروه تماس منطقه ای با شرکت نمایندگان ویژه ایران، روسیه، چین و پاکستان شنبه 19 خرداد در تهران برگزار می شود.

به گزارش ایراف، پیش از این سیدرسول موسوی؛ معاون وزیر خارجه ایران اعلام کرد که تهران روز شنبه هفته آینده میزبان گروه تماس منطقه ای برای افغانستان خواهد بود.

او افزود که، رایزنی نمایندگان ویژه ایران، پاکستان، چین و روسیه در خصوص آینده افغانستان در دستور کار این نشست قرار دارد.

این مقام ایرانی تاکید کرد که نشست تهران «پیام آور صلح، ثبات و توسعه» برای افغانستان و منطقه در پرتو همکاری و همگرایی منطقه ای خواهد بود.

گفتنی است، نخستین نشست این کارگروه پیش از تشکیل اجلاس دوحه 2 در کابل برگزار شده بود.
پایان خبر ساز ایرانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حضور نماینده ویژه چین در امور افغانستان برای شرکت در نشست گروه تماس منطقه ای" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حضور نماینده ویژه چین در امور افغانستان برای شرکت در نشست گروه تماس منطقه ای"، کلیک کنید.