حضور 35 شرکت صنعتی در رویداد صدرای دانشگاه آزاد شیراز

حضور 35 شرکت صنعتی در رویداد صدرای دانشگاه آزاد شیراز

رییس دانشکده مهارت و کارآفرینی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز گفت: تعداد شرکت های صنعتی مستقر در رویداد صدرای این واحد دانشگاهی بالغ بر 35 شرکت است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری ساز ایرانی، نمایشگاه و رویداد ملی صدرا در مراسمی با حضور مسیولان دانشگاه آزاد اسلامی فارس و استانداری فارس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز گشایش یافت.

یاسر زارع رییس دانشکده مهارت و کارآفرینی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز و مدیر اجرایی رویداد صدرای شیراز در این مراسم تعداد شرکت های مستقر در رویداد صدرای این واحد دانشگاهی را بالغ بر 35 شرکت عنوان و اظهار کرد: از این بین تعدادی از شرکت های مرکز رشد، شرکت های مرتبط با سرای نوآوری صنایع خلاق و فرهنگی و تعدادی از هسته های فناور واحد شیراز نیز در کنار شرکت های بزرگ و توانمند شهر شیراز و استان فارس در این رویداد شرکت کرده اند.

وی بیان کرد: برگزاری نمایشگاه و رویداد صدرا با شعار «صنعت، دانشگاه، راه اشتغال» زمینه ساز حضور دانشجویان در طرح پویش یا همان اشتغال همزمان با تحصیل برای دانشجویان است. هدف از برپایی رویداد صدرا ارتباط بدون واسطه بین دانشجویان و شرکت های آماده به همکاری در طرح پویش بوده که کمک شایان توجهی به دانشجویان می کند تا در انتخاب شرکت یا صنعتی که مایل به حضور در آن برای طی دوره طرح پویش یا کارآموزی خود هستند با دقت بیشتری عمل کنند.

رییس دانشکده مهارت و کارآفرینی دانشگاه آزاد اسلامی شیراز افزود: رویداد صدرا موجب اتصال حلقه آموزش با کارآفرینی و اشتغال بوده و این ارتباط تعاملی و مستمر با صنایع و سازمان های محلی فرصت مغتنم و بسیار مناسبی است که حتی استادان دانشگاه آزاد اسلامی شیراز بتوانند درباره رفع مشکلات و یا بهبود عملکرد این شرکت ها و صنایع راهکار ها و پبشنهادهای خود را به صاحبان صنایع ارایه کنند.

وی با اشاره به روند برگزاری این رویداد توضیح داد: از حدود سه ماه پیش کمیته برگزاری رویداد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز شکل گرفته و با برنامه ریزی صورت پذیرفته از شرکت های مختلفی برای حضور در نمایشگاه و رویداد دعوت شده و زمان برپایی رویداد نیز متناسب با هفته های آغازین نیم سال دوم در نظر گرفته شد تا امکان حضور و استقبال دانشجویان فراهم تر باشد.

اهداف برگزاری رویداد صدرا

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس نیز گفت: با توجه به راهبرد کلان دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه فعالیت های فناورانه و با نگاه به ایجاد کارآفرینی در زیست بوم محلی و منطقه ای دانشگاه، رویدادی با عنوان رویداد صدرا در کشور برگزار می شود که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز با همکاری شرکت های مختلف فناور و مراکز رشد و شرکت های تخصصی نمایشگاه این رویداد برپا شده است.

محمدرضا قایدی اضافه کرد: این رویداد با هدف برقراری ارتباط مستقیم بین دانشگاهیان اعم از دانشجویان و استادان با جامعه صنعتی شهر شیراز و استان فارس به مدت سه روز برگزار می شود و در این سه روز دانشجویان و استادان به ویژه در رشته های مرتبط با شرکت های حاضر در نمایشگاه با حضور و بازدید از غرفه های متنوع نمایشگاه، امکان تعامل بین دانشگاه و این صنایع را بررسی و در راستای عملیاتی شدن تعاملات و ارتباطات با این شرکت ها گام برمی دارند.

آمادگی استانداری فارس برای حمایت از شرکت های توانمند

هادی بسطام، مدیرکل برنامه ریزی و بودجه استانداری فارس نیز از آمادگی استانداری فارس برای حمایت از شرکت های توانمند حاضر در این رویداد خبر داد و مطرح کرد: توانایی دانشگاه آزاد اسلامی در برپایی چنین رویداد هایی بسیار مناسب بوده و برپایی این نمایشگاه برای ارتباط بی واسطه دانشجویان و صاحبان صنایع، ابتکار بسیار ارزنده و جالب توجهی است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حضور 35 شرکت صنعتی در رویداد صدرای دانشگاه آزاد شیراز" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حضور 35 شرکت صنعتی در رویداد صدرای دانشگاه آزاد شیراز"، کلیک کنید.