حوزه هنری نسبت به تدوین تاریخ شفاهی هرمزگان اقدام کند – خبرگزاری ساز ایرانی | اخبار ایران و جهان

حوزه هنری نسبت به تدوین تاریخ شفاهی هرمزگان اقدام کند - خبرگزاری ساز ایرانی | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار ساز ایرانی، مهدی دوستی شنبه شب، در نشست شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان هرمزگان، اظهار کرد: ایثارگرانِ در قید حیات، گوهر گران بهایی هستند که باید آن ها را قدر بدانیم و از ظرفیت وجودشان در جامعه بهره بگیریم.

وی افزود: طبق اعلام مسیولان سازمان بنیاد شهید حدوداً سالی 4 هزار نفر از پدر و مادران شهدا از جمع ما می روند از این رو ضرورت دارد تا زمانی که این گنجینه های عظیم در قید حیات هستند از قدرت روایتگری شان بهره مند شویم.

وی بر ایجاد بستر گفت وگوی بین نسلی در استان تاکید داشت و افزود: آموزش و پرورش، ورزش و جوانان و دانشگاه ها به طور مستمر برای دعوت از ایثارگران برنامه ریزی کنند تا با حضور و کلام تاثیر گذارشان بستر گفت وگوی بین نسلی و نهادینه سازی فرهنگ ایثار و شهادت فراهم شود ونسل های جدید بتوانند با واقعیت های دفاع مقدس آشنا شوند.

دوستی با اشاره به حجم بالای تاثیرِ گفتمان سازی بر اصلاح و هدایت گری افراد عنوان کرد: یک روحانی خوب می تواند مسیر زندگی خیلی ها را تغییر دهد از این رو اگر بتوانیم مسیر گفتمان را در جامعه بین یادگاران دفاع مقدس و نسل های جدید ایجاد کنیم کاری اساسی انجام خواهد شد.

وی با اشاره به ضعف استان در حوزه فعالیت های فرهنگی گفت: در سفر دوم رییس جمهور شهید به استان هرمزگان 879 میلیارد تومان اعتبار برای حوزه های مختلف فرهنگ مصوب شده و مصمم هستیم که موزه بین المللی دفاع مقدس و جنایات آمریکا را در بندرعباس احداث کنیم.

استاندار هرمزگان در ادامه با اشاره به لزوم حاکم کردن روحِ کار فرهنگی در بین مدیران، گفت: متاسفانه در حوزه فرهنگ نیز به سمت ساختمان سازی و ایجاد زیرساخت رفته ایم در حالی که فرهنگ به اقدامات نرم نیاز دارد و لازم است با محوریت مساجد و روحانیون محلات، طرح های فرهنگی با تاثیرگذاری دوچندان در دستورکار قرار گیرد.

نماینده عالی دولت در هرمزگان با تاکید بر اینکه مدیران دستگاه های اجرایی بایستی نسبت به فرهنگ ایثار و شهادت حساس بوده و نهایت همکاری را با بنیاد شهید و امور ایثارگران استان داشته باشند، بیان کرد: شاخص توجه به فرهنگ ایثار و شهادت در ارزیابی مدیران برای جشنواره شهید رجایی لحاظ خواهد شد.

وی در پایان بر لزوم روایت قهرمانی و رشادت هرمزگانی ها در خلیج فارس و حفظ جزایر، تاکید کرد و گفت: استان هرمزگان شاخص های خوبی در حوزه مقاومت دارد چنانچه اولین شهدای مبارزه با استعمار و بیشترین شهدای مبارزه با آمریکا متعلق به هرمزگان است از این رو ضرورت دارد حوزه هنری استان نسبت به تدوین تاریخ شفاهی هرمزگان و معرفی قهرمانان واقعی استان هرمزگان اقدام کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حوزه هنری نسبت به تدوین تاریخ شفاهی هرمزگان اقدام کند – خبرگزاری ساز ایرانی | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حوزه هنری نسبت به تدوین تاریخ شفاهی هرمزگان اقدام کند – خبرگزاری ساز ایرانی | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.