خروج برخورد باموادمخدر جزیی،از10 اولویت اصلی پلیس/ کلونی های معتادان متجاهر در تهران وجود ندارد

خروج برخورد باموادمخدر جزیی،از10 اولویت اصلی پلیس/ کلونی های معتادان متجاهر در تهران وجود ندارد

نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: پلیس در گزارش خود اعلام کرده که برخورد با مواد مخدر جزیی، از 10 اولویت اصلی پلیس خارج شده و این نشان می دهد که معتادان متجاهر جمع آوری شدند و دستاورد خوبی محسوب می شود.

به گزارش ساز ایرانی، پرویز سروری درباره ساماندهی آسیب های اجتماعی در تهران، اظهار کرد: آسیب های اجتماعی پیچیدگی های زیادی دارد و دستگاه های مختلفی برای رفع این پدیده باید همکاری کنند تا بتوان شاهد اثرگذاری آن بود.

وی با بیان اینکه ساماندهی آسیب های اجتماعی مسیولیت مستقیم شهرداری تهران نیست، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این آسیب ها ضایعه دردآور اجتماعی است، شهرداری نسبت به رفع این دغدغه شهروندان اقدام کرده است.

نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه ما در دهه های اخیر بارها نسبت به ساماندهی آسیب های اجتماعی اقدام کرده ایم، یادآور شد: موفقیت قابل قبولی حاصل نشده بود و علت آن بود که دستگاه های مختلف به صورت جزیره ای عمل کرده و اقدامات یکدیگر را خنثی کرده اند.

وی ادامه داد: در همین راستا شهرداری تهران پیشنهاد شکل گیری قرارگاه اجتماعی را مطرح کرد؛ دولت با درک این موضوع که باید هم افزایی بین مدیریت شهری و دستگاه های دولتی شکل بگیرد، حکم نمایندگی ویژه شهردار تهران برای ساماندهی آسیب های اجتماعی را صادر کرد و همین باعث شد نوعی هم افزایی بین دولت و شهرداری ایجاد شود.

سروری با بیان اینکه امروز شاهد این هستیم که شهرداری اعلام می کند که دیگر کلونی های معتادان متجاهر در سطح شهر وجود ندارد، گفت: شهرداری تهران تاکید کرده که ما به سمتی پیش می رویم که بتوانیم تمام معتادان متجاهر را جمع آوری کنیم و در همین راستا اقدامات زمینه ای را انجام داد و هفت هزار و 500 تخت برای معتادان متجاهر فراهم کرد؛ درحالی که تامین این ظرفیت در گذشته یک مشکل جدی به شمار می رفت.

نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه با جمع آوری و نگهداشتن معتادان مشکل حل نمی شود، اظهار کرد: باید در این مسیر زنجیره ای از خدمت شکل بگیرد و این زنجیره نیاز به هم افزایی ملی و استانی دارد. البته در حال حاضر تا حدودی این هماهنگی شکل گرفته است. برای مثال شاهد همکاری مسیولانه قوه قضاییه، سازمان بهزیستی و دیگر دستگاه ها در کنار شهرداری هستیم.

وی در ادامه یادآور شد: پلیس در گزارش خود اعلام کرده که برخورد با مواد مخدر جزیی، از 10 اولویت اصلی پلیس خارج شده و این نشان می دهد که معتادان متجاهر جمع آوری شدند و دستاورد خوبی محسوب می شود؛ اما با این وجود، مرحله پس از جمع آوری است که اهمیت دارد.

سروری با بیان اینکه اگر قرار باشد معتادان بازگردند با همان سیکل معیوب مواجه خواهیم شد، تصریح کرد: شهرداری پس از جمع آوری و ترک معتادان در مراکز باید آنها را وارد فرایندهای بعدی همچون اشتغال، ایجاد ارتباط موثر با خانواده ها و افزایش اعتماد به نفس کند که در این رابطه اقداماتی در دست انجام است.

وی تاکید کرد: ما در تلاش هستیم که این اتفاقات رقم بخورد؛ ادعا نمی کنیم که کاملاً عملیاتی شده اما این ادعا را داریم که نسبت به گذشته، توانستیم موفقیت هایی را به دست بیاوریم.

بر اساس گزارش سایت شهر، نایب رییس شورا با بیان اینکه شهرداری این شرایط را فراهم کرده که شهروندان در ماه های پیش رو در صورت مواجهه با معتادان متجاهر به سامانه 137 پلاس اعلام کنند، یادآور شد: این اقدامات اتفاقات خوبی است؛ اما به شرطی که زنجیره تکمیل شود و هم افزایی دستگاه ها افزایش یابد.

پایان خبر ساز ایرانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خروج برخورد باموادمخدر جزیی،از10 اولویت اصلی پلیس/ کلونی های معتادان متجاهر در تهران وجود ندارد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خروج برخورد باموادمخدر جزیی،از10 اولویت اصلی پلیس/ کلونی های معتادان متجاهر در تهران وجود ندارد"، کلیک کنید.