دستگاه سکوهای حفاری دریایی بالارونده نصب و ارزیابی می شوند

دستگاه سکوهای حفاری دریایی بالارونده نصب و ارزیابی می شوند

تفاهم نامه چندجانبه جهاددانشگاهی علم و صنعت برای ارزیابی و نصب دستگاه سکو های حفاری دریایی بالارونده منعقد شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری ساز ایرانی، تفاهم نامه همکاری و هم افزایی در راستای ایجاد، توسعه دانش فنی ساخت، ارزیابی و نصب 5 دستگاه سکوهای حفاری دریایی بالارونده (جک آپ) به ارزش یک میلیارد دلار، با حضور وزیر صمت و بین شورای عالی صنایع دریایی کشور، شرکت مدیریت طرح های صنعتی ایران(IPMI)، سازمان جهاد دانشگاهی علم و صنعت و یک شرکت خصوصی به ارزش یک میلیارد دلار، منعقد شد.

در راستای تحقق سیاست های توسعه دریامحور ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و نیز بهره مندی و فعال سازی توان ساخت داخل و ارتقای اقتصاد دانش بنیان در حوزه صنایع فراساحل با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در نخستین رویداد بین المللی همتایابی در اقتصاد دریا محور ایران، تفاهم نامه همکاری و هم افزایی در راستای ایجاد، توسعه دانش فنی ساخت، ارزیابی و نصب 5 دستگاه سکوهای حفاری دریایی بالارونده (جک آپ)  منعقد شد.

این قرارداد در راستای خواسته های مقام معظم رهبری در راستای جهش تولید دانش بنیان در کشور است.جهاد دانشگاهی سابقه ارزشمند دربومی سازی تجهیزات صنعت نفت از جمله ساخت سه دستگاه دکل حفاری خشکی را در کشور دارد.

سکوهای حفاری دریایی(جک آپ) ارزبری بالایی دارند که با بومی سازی سکوهای حفاری می توان از خروج ارز از کشور جلوگیری کرد. انجام این طرح موجب کارآفرینی و اشتغال زایی و نهایتاً  ازدیاد برداشت از ذخایر نفتی در دریا خواهد شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دستگاه سکوهای حفاری دریایی بالارونده نصب و ارزیابی می شوند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دستگاه سکوهای حفاری دریایی بالارونده نصب و ارزیابی می شوند"، کلیک کنید.