رونمایی کره جنوبی از موشک های 165هزار پایی/ کره شمالی عقب می کشد؟

به گزارش خبرگزاری ساز ایرانی، بر اساس گزارش اداره برنامه اکتساب دفاعی (DAPA)، کمیته ارتقای پروژه دفاعی، طرح توسعه 2.8 تریلیون وون (2 میلیارد دلار) برای سامانه موشک زمین به هوای میان برد (M-SAM) Block-III را تصویب کرد.

سیستم ارتقا یافته M-SAM، معروف به Cheolmae II، قصد دارد حداکثر ارتفاع رهگیری را به 50 کیلومتر (165 هزار پا) برساند. یکی از مقامات DAPA اظهار داشت که نسخه Block-III در برابر حملات موشکی همزمان با برد دفاعی چهار برابر بیشتر از سیستم فعلی دفاع خواهد کرد.

پدافند هوایی کره جنوبی به موشک های جدید مجهز می شود!

سامانه M-SAM که در حال حاضر یک موشک رهگیر چند منظوره پیشرفته برای ارتش جمهوری کره است، جایگزین MIM-23 Hawk خواهد شد و برای صادرات در دسترس است. توسعه نسخه Block-III نشان دهنده پیشرفت قابل توجهی در قابلیت های دفاع موشکی کره جنوبی است که حفاظت بهتر در برابر تهدیدات در حال تحول را تضمین می کند.

تصویب طرح توسعه M-SAM Block-III نشان دهنده گامی مهم به جلو در تلاش های کره جنوبی برای ارتقای امنیت ملی و حفظ ثبات در مواجهه با حملات موشکی احتمالی از سوی دشمنان همسایه است.

سامانه پدافند هوایی M-SAM کره جنوبی یک سامانه ارتفاع بالا برای مقابله با موشک های بالستیک تاکتیک و کروز است و دارای لقب شاهین آهنین است. این سامانه تمام متحرک و دارای رادار آرایه فازی غیرفعال باند ایکس سه بعدی است.

منبع: defence-blog.com

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رونمایی کره جنوبی از موشک های 165هزار پایی/ کره شمالی عقب می کشد؟" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رونمایی کره جنوبی از موشک های 165هزار پایی/ کره شمالی عقب می کشد؟"، کلیک کنید.