رویکرد جشنواره هنرهای نمایشی رضوی رقابت نکردن مردم بود

رویکرد جشنواره هنرهای نمایشی رضوی رقابت نکردن مردم بود

ساز ایرانی/خراسان رضوی مدیر بیست و یکمین دوره جشنواره بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) گفت: رویکرد جشنواره هنرهای نمایشی رضوی با توجه به شورای سیاست گذاری، ترویج آن بدون رقابت بین مردم بود؛ لذا اجرای مردمی نمایش ها از افتخارات این جشنواره به حساب می آید.

فرهاد قایمیان شامگاه گذشته، در آیین اختتامیه جشنواره هنرهای نمایشی رضوی بیست و یکمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) اظهار کرد: با توجه به حضور دبیران این دوره از جشنواره شاهد ایجاد فضایی تخصصی و صمیمی بودیم.

وی اضافه کرد: رویکرد این جشنواره با توجه به شورای سیاست گذاری و تلاش دبیران، ترویج آن بدون رقابت بین مردم بود؛ لذا اجرای مردمی نمایش ها از افتخارات این جشنواره به حساب می آید.

قایمیان بیان کرد: افتخار دیگر من این است که در کنار هنرمندانی هستم که تلاش کردند تا در استان های خود با اجرای هنرهای نمایشی در راستای ترویج فرهنگ رضوی گام بردارند و امید است در دوره بیست ودوم نیز شاهد هنرنمایی هنرمندان در عرصه های نمایشی باشیم.

همکاری بنیاد بین المللی امام رضا(ع) با مرکز هنرهای نمایشی برای تولید آثار دینی و نمایشی

محمدعلی راد منش، دبیر سومین جشنواره ملی تیاتر خیابانی رضوی ضمن ارایه گزارش اظهار کرد: طبق بررسی آثار 12 نمایش به صورت رسمی اعلام و با توجه به رای گیری آثار 6 اثر دیگر به دبیرخانه معرفی شد و جمع آثار به 18 اثر رسید.

وی ضمن تجلیل از دست اندرکاران این جشنواره گفت: نمایش خیابانی رضوی از یکم تا آخر اردیبهشت در مکان هایی چون معابر شعری، اماکن تاریخی، مدارس، دانشگاه ها، مساجد، تکایا، حسینه ها، امامزادگان و … در 12 استان اجرا شد.

رادمنش اضافه کرد: با توجه به عکس های موجود استقبال مخاطبان بی نظیر بوده و ارتباط مردم با نمایش ها خوب بوده است. برای بخش پایانی این جشنواره از مسیولان جشنواره رضوی درخواست دارم 2 اثر تیاتر خیابانی به عنوان برگزیده برای جشنواره بین المللی تیاتر فجر معرفی شود.

دبیر سومین جشنواره ملی تیاتر خیابانی رضوی گفت: 4 اثر نمایشی ترکیبی از تیاتر دفاع مقدس و رضوی هستند که می توانند تحت این عنوان در جشنواره های مربوط تعامل شوند. همچنین تعدادی از آثار قابلیت نمایش در مدارس را دارند، لذا درخواست حمایت دارم تا اجرای این نمایش ها در طول سال در مدارس بیشتری انجام گیرد.

وی تصریح کرد: با توجه به شورای سیاستگذاری اگر ضعف محتوایی برطرف شود، این مورد می تواند در کل ایران فراگیر شود، لذا نیاز است بنیاد بین المللی امام رضا(ع) با مرکز هنرهای نمایشی برای تولید کارهای دینی و نمایشی کارگاه هایی ویژه جهت تبدیل اثر دینی به هنری برگزار کند.

رادمنش ادامه داد: واژه تیاتر خیابانی زیبنده تیاتر ایران نیست، بر این اساس باید با تعامل با دانشگاهیان و مدبران این واژه تغییر پیدا کند.

وی گفت: تیاتر میدانی و محیطی ایران به خصوص تعزیه و نمایش های دینی به طور خاص در دنیا به ویژه از لحاظ تماشاگر نوین، پیشرو است که از آن می توان به آثار رسانه ای اوج اشاره کرد که حتی توانسته سینما را در دل خود به خدمت گیرد که این امر جهانی است و امیدوارم به آن کوچک نگاه نکنیم.

پایان خبر ساز ایرانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رویکرد جشنواره هنرهای نمایشی رضوی رقابت نکردن مردم بود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رویکرد جشنواره هنرهای نمایشی رضوی رقابت نکردن مردم بود"، کلیک کنید.