ساخت توربینی که برای تولید برق در مصرف آب صرفه جویی می شود

همراه با جشنواره فرهیختگان جوان؛

ساخت توربینی که برای تولید برق در مصرف آب صرفه جویی می شود

دانش آموز شرکت کننده در جشنواره فرهیختگان گفت: هدف از ساخت توربین بادی این بود که بجای مصرف آب برای ساخت برق از هوای مصرفی استفاده کنیم.

آدرین ساکی از دبیرستان سمای کرج در گفتگو با خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری ساز ایرانی، درباره محصولی که به جشنواره دانش آموزی فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی ارایه داده است؛ اظهار کرد: توربین بادی و دریل شارژی را ساخته ام.

وی افزود: اگر نتوانیم با پیش گوشتی کاری را انجام دهیم، دریل شارژی کارایی خود را نشان خواهد داد.

این دانش آموز تصریح کرد: کارکرد دریل در واقعیت رده های سنی 18 سال به بالا را شامل می شود؛ چرا که برای کودکان خطر آفرین است و به منظور کمتر کردن نیاز افراد به طراحی آن اقدام کرده ام.

او ادامه داد: کارایی توربین بادی تولید برق است، یعنی زمانی که به حرکت در بیاید با موتوری که دارد تبدیل به برق می شود، هدف از ساخت توربین بادی این بود که بجای مصرف آب برای ساخت برق از هوای مصرفی استفاده کنیم و رده های سنی 10 سال به بالاتر را شامل می شود و در صنایع تاسیساتی کاربرد دارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ساخت توربینی که برای تولید برق در مصرف آب صرفه جویی می شود" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ساخت توربینی که برای تولید برق در مصرف آب صرفه جویی می شود"، کلیک کنید.