ساخت هزار کیلومتر راه روستایی توسط دولت سیزدهم در سیستان و بلوچستان

ساخت هزار کیلومتر راه روستایی توسط دولت سیزدهم در سیستان و بلوچستان

ساز ایرانی/سیستان و بلوچستان وزیر راه و شهرسازی گفت: حدود یک هزار کیلومتر راه روستایی از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون در سیستان و بلوچستان به غیر از عملیات بهسازی و روکش آسفالت و در واقع به طور متوسط روزی یک کیلومتر راه روستایی در این استان ساخته شده است.

مهرداد بذرپاش روز جمعه در حاشیه عملیات اجرایی 133 کیلومتر بزرگراه در سیستان و بلوچستان اظهار کرد: از ابتدای دولت سیزدهم تا به امروز در حوزه بزرگراه بیش از 340 کیلومتر عملیات افتتاح بزرگراه در سیستان و بلوچستان انجام شده که بیشترین میزان احداث، تکمیل و بهره برداری بزرگراه های استان مربوط به همین سه سال شروع کار دولت مردمی به شمار می رود.

وی بیان کرد: 182 کیلومتر باند دوم بزرگراه در پنج مسیر ارتباطی امروز به بهره برداری رسید که ارزش این پروژه حدود 70 هزار میلیارد ریال است که این رقمی قابل توجهی در بهره برداری های بزرگراهی محسوب می شود.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه از ابتدای دولت تا به امروز در حوزه بزرگراه بیش از 340 کیلومتر عملیات افتتاح بزرگراه انجام شده است تصریح کرد: در گذشته تا ابتدای دولت سیزدهم در مجموع 330 کیلومتر بزرگراه در سیستان و بلوچستان به بهره برداری رسیده بود.

وی عنوان کرد: بیشترین میزان احداث و بهره برداری از بزرگراه های سیستان و بلوچستان که عدد قابل توجهی نیز به شمار می رود مربوط به دولت سیزدهم است.

بذرپاش به بهره برداری از پایانه مرزی میرجاوه و پروژه های حوزه راهداری اشاره کرد و افزود: علاوه بر این در مجموع تاکنون بیش از 35 هزار و 600 میلیارد ریال پروژه به بهره برداری می رسد و حدود 100 هزار میلیارد ریال پروژه جدید در بخش راهداری مانند بهسازی محورهای مواصلاتی، احداث پل، ابنیه در این استان آغاز می شود.

وی ادامه داد: در بخش جنوبی سیستان و بلوچستان به دنبال 2 سیلاب اخیری که اتفاق افتاد خسارت های سنگینی به بار آمد به همین دلیل همه در تلاش برای ترمیم خسارت هایی که به محورهای مواصلاتی جنوب استان وارد شده هستیم.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: اکنون عملیات ترمیم محورهای مواصلاتی جنوب سیستان و بلوچستان آغاز شده به طوریکه پیمان ها بسته و قراردادها منعقد شده تا هر چه سریع تر پل هایی که بر اثر سیلاب دچار آسیب شده اند احداث مجدد شوند.

وی با اشاره به اینکه راه های جنوب سیستان و در سطح دشت بنا شده اند، خاطرنشان کرد: با توجه به این جریان با هر بارانی همه مسیر راه ها زیر آب می رود بنابراین باید کار به صورت اصولی انجام شود یعنی باید راه ها ارتفاع قابل توجهی نسبت به سطح دشت داشته باشند البته این کار در بلند مدت انجام می شود.

پایان خبر ساز ایرانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ساخت هزار کیلومتر راه روستایی توسط دولت سیزدهم در سیستان و بلوچستان" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ساخت هزار کیلومتر راه روستایی توسط دولت سیزدهم در سیستان و بلوچستان"، کلیک کنید.