سامانه بارشی جدید در راه ایران

سامانه بارشی جدید در راه ایران

آفتاب نیوز :

پیش بینی کلی نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی نشان می دهد امروز، سه شنبه، بارش برف و باران در برخی مناطق غرب، سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز مرکزی و غربی، ارتفاعات شرقی زاگرس و بارش های پراکنده در نوار شرقی کشور روی می دهد.

فردا با تقویت سامانه بارشی به تدریج بارش برف، باران و وزش باد شدید به جز نوار غربی کل کشور را فرا می گیرد. روز پنجشنبه در نیمه غربی کشور آسمان صاف است و بارش برف، باران و وزش باد شدید در نوار شرقی، سواحل دریای خزر، البرز شرقی، مرکزی و برخی مناطق مرکزی ایران ادامه خواهد داشت.

روز جمعه بارش ها در بخش هایی از شمال شرق، شرق و جنوب شرق ادامه دارد. شنبه هفته آینده در اکثر مناطق کشور جو آرامی حاکم می شود.

تا پایان هفته ماندگاری هوای سرد به ویژه برای نیمه شمالی کشور پیش بینی می شود. فردا و پنجشنبه دریای خزر، خلیج فارس و تنگه هرمز مواج است.

توصیف سامانه: ادامه فعالیت سامانه بارشی سرد

زمان پایان: جمعه 1402/12/11

نوع مخاطره: بارش باران و برف، مه، در ارتفاعات و گردنه ها کولاک برف، احتمال بهمن، در مناطق جنوبی کشور رعد و برق، احتمال تگرگ، وزش باد شدید موقت و ماندگاری هوای سرد

منطقه اثر:

سه شنبه 1402/12/08: خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کردستان، سیستان و بلوچستان، یزد، کرمان، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، همدان، مرکزی، شمال شرق خوزستان، لرستان، کردستان، زنجان، قزوین، البرز، قم، تهران، گیلان، مازندران و ارتفاعات استان های سمنان و گلستان.

چهارشنبه 1402/12/09: گیلان، مازندران، گلستان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، قم، کرمانشاه، کردستان، لرستان، همدان، مرکزی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، شمال و شرق خوزستان، جنوب بوشهر، فارس، یزد، کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، غرب و شمال سمنان.

پنج شنبه 1402/12/10: شرق گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان، یزد، اصفهان، نیمه شمالی فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، شرق خوزستان، لرستان، مرکزی، قم و ارتفاعات استان های قزوین، البرز، تهران و سمنان.

جمعه 1402/12/11: شرق مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، نیمه شرقی هرمزگان و ارتفاعات شرقی سمنان.

اثر مخاطره: احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، احتمال جاری شدن روان آب، مه آلودگی، وزش باد و کولاک برف، احتمال یخ زنی سطح جاده ها در نواحی سردسیر، لغزندگی و کاهش دید در جاده های کوهستانی و گردنه ها، احتمال خسارت به سازه های موقت و احتمال خسارت به ماشین آلات کشاورزی، نهال و محصولات کشاورزی
توصیه: پرهیز از سفر های غیرضروری به ویژه در گردنه های برف گیر و مجهز بودن خودرو ها به وسایل زمستانی در مناطق سردسیر، عدم توقف در بستر و حاشیه رودخانه ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، خودداری از فعالیت های کوه نوردی و جابه جایی عشایر، پرهیز از فعالیت های عمرانی، آمادگی دستگاه های اجرایی و امدادی و پاک سازی دهانه پل ها، لایروبی کانال ها و آب رو ها و آمادگی راهداری جهت برف روبی در گردنه ها و نقاط سردسیر و صرفه جویی در مصرف حامل های انرژی، انتقال ماشین آلات و محصولات کشاورزی به مکان های امن و پوشش مناسب نهال ها.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سامانه بارشی جدید در راه ایران" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سامانه بارشی جدید در راه ایران"، کلیک کنید.