سفر به شکاف خطرناک دارین/ عکس

به گزارش خبرگزاری ساز ایرانی، هر پدر و مادری خواهان زندگی بهتری برای فرزندان خود هستند؛ متاسفانه، برای بسیاری از والدین چنین خواسته ای غیرقابل دسترس است. بسیاری از مردم از دولتمردان خود می خواهند که مواد مغذی، امنیت، فرصت های اقتصادی و آزادی را برای آنها فراهم کنند و وقتی این اتفاق نمی افتد، انتخاب دشواری را انجام می دهند که خانواده و دوستان خود را پشت سر بگذارند و از نظر فیزیکی، رابطه ای، اقتصادی و عاطفی تصمیم بگیرند. تصمیم دشوار برای مهاجرت به کشوری دیگر که برای مردمان کشورهای آمریکای لاتین و آمریکای جنوبی، ایلات متحده آمریکا اولین مقصد است. علاوه بر سختی های فوق العاده چالش برانگیزی که آن ها با آن روبرو هستند، «شکاف دارین»، یک هیولای جغرافیایی، در سر راه آن ها ایستاده است.

«شکاف دارین» یک شکاف عظیم به طول 96 کیلومتر است که دارای محیط هایی از جنگل ها، کوه ها و باتلاق ها است و هر مهاجر آمریکای جنوبی که به شمال سفر می کند باید از آن عبور کند. این شکاف سرزمین پاناما و کلمبیا را از هم جدا می کند و تنها شکاف در بزرگراه پان آمریکایی است که از آلاسکا به آرژانتین می رود و شریان اصلی سفر است. چالش های پیش روی این مهاجران شامل مبارزه با بیماری، ناهمواری ها و نگرانی های ایمنی بی شمار و افزایش نرخ آسیب کلی به جمعیت ها و زمین های بومی محلی است.

سفر به شکاف خطرناک دارین/ عکس

شکاف نه تنها به دلیل چالش های جغرافیایی و اکولوژیکی، بلکه به دلیل چالش های ژیوپلیتیکی اضافی، چالشی برای پیمایش است. این شکاف تحت کنترل سازمان ها و شرکت های غیرقانونی است و آنها از مهاجران ناامید می خواهند که به یکی از راهنماهای خود پول بدهند تا سفری بین 4 تا 10 روزه را بدون خدمات تلفن همراه طی کنند. با این حال، این پرداخت، عبور ایمن را تضمین نمی کند. برخی از سازمان هایی که برای خدمات خود پول می پردازند، سرقت ها و خشونت های فیزیکی و جنسی را در پی خواهند داشت تا بیشتر مشتریان اجباری خود را در مسیر از بین ببرند.

بر اساس پروژه مهاجر گمشده، بیش از یکصد و چهل و یک نفر در سال 2023 در شکاف دارین جان خود را از دست دادند. اما این آمار دقیقی از تعداد مهاجرانی که در این مسیر جان خود را از دست داده اند نیست. به دلیل چالش برانگیز بودن زمین ها، انواع آسیب های بدنی در این مسیر رخ می دهد و اجساد مهاجران گیر افتاده در گل و لای در کنار مسیرها منظره غیر قابل تحملی را به وجود آورده است. چالش های فیزیکی مهاجران شامل بیماری های ناشی از هوا، آب، قارچ ها و حشرات است. شکستگی استخوان و دما باعث افزایش کم آبی بدن می شود.

سفر به شکاف خطرناک دارین/ عکس

همدستی دولت ها در این مسیر به بدبختی مهاجران نیز افزوده است. بنابر گزارش نیویورک تایمز، مقامات قضایی کلمبیا با اسکورت مهاجران به شدت مخالف هستند. بسیاری از سازمان ها از مهاجران و فیلمبرداری از آن ها برای تبلیغات انتخاباتی استفاده کرده اند. در همین حین دولت از کمک سازمان های غیردولتی به مهاجران از جمله پزشکان بدون مرز جلوگیری کرده است. با در نظر گرفتن این که بسیاری از مهاجران شامل خانواده ها و کودکان می شوند، این اقدام بی رحمانه بیش از پیش غیرقابل تصور به نظر می رسد.

یکی از تماشاگران متاثر از این وحشت، جوامع بومی محلی هستند. الجزیره خاطرنشان می کند که زندگی آرام و ساده جوامع آنها با سرکوب مهاجران در میان آنها دگرگون شده است. مهاجرت یک موضوع بحث برانگیز در محیط سیاسی امروز است، اما همه می توانند قبول کنند که هر مهاجر فردی است که شایسته عشق، مراقبت، محافظت و آزادی است.

منبع: HISTORY OF YESTERDAY

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سفر به شکاف خطرناک دارین/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سفر به شکاف خطرناک دارین/ عکس"، کلیک کنید.