سینماگرانی که برای شهادت رییسی پیام دادند

سینماگرانی که برای شهادت رییسی پیام دادند

آفتاب نیوز :

سیدرضا میرکریمی کارگردان شناخته شده و با سابقه سینمای ایران در پی شهادت ابراهیم رییسی و هیات همراه ایشان در حادثه سقوط بالگرد، گفت: خبر تلخی بود. فارغ از اینکه چه دیدگاه سیاسی یا دیگری داشته باشید، به عنوان یک ایرانی از این که تعدادی از مسوولان تراز اول کشور در مسیر انجام وظیفه به این شکل جان خودشان را از دست بدهند، دلخراش است. من هم مثل بسیاری از مردم دیشب را نخوابیدم و پیگیر اخبار بودم و امیدوار بودم که این سانحه هولناک با خبری خوش به انتها برسد. ولی تقدیر الهی چیز دیگری بود و باید تسلیم بود.

میرکریمی با بیان اینکه باید از صمیم قلب آرزوی رحمت الهی و صبر برای همه عزیزان سفر کرده و بازماندگان محترم شان داشته باشیم، تصریح کرد: در این روز که متعلق به امام خاص ایرانیان، امام رضا (ع) است، خوب است همه کسانی که دل در گرو این سرزمین داریم با هم برای سربلندی ایران عزیز تلاش و دعا کنیم.

ابراهیم حاتمی کیا کارگردان مطرح سینمای ایران هم در یادداشتی به مناسبت شهادت ابراهیم رییسی نوشت: در آخرین روز اردیبهشت، با انتشار خبر شهادت آیت الله رییسی و هیات همراه دلمان لرزید و بُهت زده شدیم. امروز یکی از تلخ ترین حوادث تاریخ این سرزمین را دیدیم و با خود زمزمه کردیم «انا للّه و انا الیه راجعون»

این حادثه دلخراش، تلخ و هولناک را تسلیت می گویم. امید است این مقطع حساس با آرامش و اتحاد در راستای منافع و مصلحت ایران عزیز به دور از اختلاف های سیاسی و جناحی سپری شود. خداوند در سالروز ولادت امام رضا (ع) خادمش را با امام هشتم (ع) محشور کند.

داریوش ارجمند بازیگر پیشکسوت تیاتر، سینما و تلویزیون هم در پیامی نوشت: شهادت مزد تلاش های خستگی ناپذیر آیت اله سید ابراهیم رییسی در طول مسیولیت های او بود. آرام و متین در ظاهر، ولی پرخروش و جنگنده در باطن، برای خدمت به مردم ایران بود و خستگی را نمی شناخت. او می توانست در پایتخت باشد و وقایع و اتفاقات کشور را از پشت میزش رصد کند، بدون آنکه خطر را به جان بخرد، ولی رییسی مرد عمل بود. او و همراهانش با کوله باری از افتخار خدمت به مردم ایران به سوی معبود پر کشیدند.

اینجانب به عنوان خدمتگزار و عضوی کوچک از جامعه هنرمندان پیشکسوت، این ضایعه تاسف بار را خدمت تمامی خانواده های محترم شهدای حادثه سقوط هلیکوپتر و مردم عزیز تسلیت عرض می کنم و از خداوند منان درجات متعالی آیت اله رییسی و همسفرانش را مسیلت دارم. یادشان همواره گرامی و روحشان قرین رحمت الهی باد.

فرهاد قایمیان بازیگر و مدیر جشنواره بین المللی فرهنگی هنری امام رضا هم در بخشی از گفت و گوی خود توضیح داد: جامعه هنری یکی از همراهان و حامیان بزرگ خودش را از دست داد؛ ایشان همیشه توجه و اهتمام ویژه و خاصی به هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر داشتند که فراموش نشدنی است.

علیرام نورایی بازیگر سینما و تلویزیون در متنی نوشته است: شهادت جانسوز رییس جمهور مکتبی، جناب آقای آیت الله رییسی و همراهان گرامیشان را به مردم شریف ایران تسلیت عرض می کنم و برای بازماندگان صبر و سلامتی از درگاه احدیت خواستارم.

اصغر سمسارزاده صداپیشه و بازیگر پیشکسوت رادیو، تیاتر و تلویزیون هم در پیام تسلیت خود اظهار کرد: شهادت آیت الله سید ابراهیم رییسی، رییس جمهور محبوب ایران را به آحاد مردم و خانواده آن شهید والا مقام و جامعه هنری کشور تسلیت گفته و برای بازماندگان سلامتی و صبر شکیبایی از خداوند متعال مسیلت می کنم.

مهران رجبی بازیگر سینما، تلویزیون و مجری هم با اشاره به درگذشت شهادت گونه شهید رییسی نوشت: آیت الله سید ابراهیم رییسی مردی جهادی بود که جان بر سر پیمانی که با مردم بسته بود، نهادند. زمانی که کشور هیچ ثباتی نداشت ایشان با ورود به میدان و به عنوان مرد عمل کشور را به ثبات رساند. فقدان ایشان ضایعه تلخی برای مردم ما محسوب می شود.

نسرین نکیسا بازیگر تیاتر، تلویزیون و سینما در پیامی شهادت رییس جمهور و همراهانشان را تسلیت گفت و بیان کرد: شهادت رییس جمهوری اسلامی ایران جناب ابراهیم رییسی و همراهان ایشان را که در روز ولادت ثامن الحجج امام رضا (ع) رخ داد، برعموم ملت ایران تسلیت عرض می کنم. روح خدمتگزاران شهید، شاد و آرام.

ابوالفضل همراه بازیگر سینما و تلویزیون و مدیر فرهنگی با اشاره به اینکه رییسی و همراهانشان همگی نشانه شهادت را در کار و زندگی داشتند، توضیح داد: شهید حاج قاسم سلیمانی یک جمله معروف دارند که می گویند شرط شهید شدن شهید بودن است. به نظر بنده شهید آیت الله رییسی و همراهانشان همگی این نشانه شهادت را در کار و در زندگیشان داشتند و چه توفیقی بالاتر از اینکه در حین خدمت به خلق، شهد شیرین شهادت نصیبشان شد. از خداوند منان برای آن شهیدان، علو درجات و برای امت اسلام و خانواده های شهدا صبر و سلامتی مسیلت دارم.

احمد معظمی کارگردان سینما و تلویزیون هم گفت: شهید رییسی در مدار حقیقت، عدالت، اخلاق و ایمان قدم بر می داشتند. خادم امام رضا (ع) روحت شاد.

سیروس سپهری بازیگر سینما و تلویزیون و تیاتر هم با قرایت چند بیت شعر، شهادت رییس جمهور و یاران همراهش را تسلیت گفت و بیان کرد: ما سینه زدیم بی صدا باریدند / از هر چه که دم زدیم، آن ها دیدند؛ ما مدعیان صف اول بودیم / از آخر مجلس شهدا را چیدند؛ این بار شهدا را از مدعیان صف اول چیدند.

بهنوش بختیاری بازیگر سینما و تلویزیون هم در پیامی نوشت: به ملت شریف ایران و خانواده های محترم شهیدان بزرگوار جناب آقای آیت الله رییسی و همراهان ایشان تسلیت عرض می کنم. از خداوند بزرگ صبر و شکیبایی برای بازماندگان عزیز و آرزوی موفقیت برای جانشین ایشان و آینده ای روشن برای این مرز و بوم دارم.

هادی مرزبان کارگردان تیاتر هم با تسلیت شهادت آیت الله رییسی نوشت: شهادت رییس جمهور را به اصحاب فرهنگ و هنر تسلیت می گویم. به احترام رییس جمهور و شهدای این حادثه تمرین ها را کنسل کردم.

جعفر دهقان بازیگر سینما و تلویزیون هم با بیان اینکه شهید رییسی رابطه دوستانه و صمیمانه ای با هنرمندان داشت، اظهار کرد: شهید آیت الله رییسی آن قدر با محبت بود که انسان هیچ گاه لطف و محبتش را فراموش نمی کند. این بزرگوار می خواست همیشه به مردم خدمتی کنند و تمام تلاشی که داشت، از بین بردن فساد بود، اما نتوانست آن را تمام کنند و امیدوارم رییس جمهور بعدی، ادامه دهنده راه ایشان در مبارزه با فساد باشد.

رضا رویگری بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون هم گفت: حادثه خوبی نبود. در دوره ای که ایشان رییس جمهور بودند، بیش از همیشه احساس کردم که برای رفاه هنرمندان کار می کنند. امیدوارم دیگر در مملکت از این اتفاقات شاهد نباشیم.

محمد فیلی بازیگر پیشکسوت تلویزیون و سینما هم نوشت: رابطه آیت الله رییسی با هنرمندان خوب بود و از معدود روسای جمهوری بودند که با هنرمندان ارتباط بیشتری داشتند. این اتفاق، ضایعه بزرگی است.

حامد عسکری شاعر و مجری تلویزیون هم توضیح داد: اتفاق مهیبی بود. فارغ از همه اختلاف سلیقه های اجتماعی، سیاسی و حکمرانی، آقای رییسی به گواه همگان، رییس جمهور زحمت کشی بودند. به هر حال فوت رییس جمهور یک کشور اتفاق تلخی است و این اتفاق، جامعه را در شوک فرو برده است. البته که ایران عزیز ما روز های سهمگین تر از این هم دیده است؛ اما به واسطه قدرت قانون اساسی و حکمرانی، کشور به شرایط مناسب بازخواهد گشت.

سعید ابوطالب، کارگردان و مستندساز نیز عنوان کرد: آیت الله شهید رییسی سه مشخصه بارز و مثبت داشتند: مخلص بودند، هدفمند بودند، پیگیر و خستگی ناپذیر بودند. روح نورانی اش با شهدا و امام عزیز محشور باشد ان شاءالله.

فرهاد بشارتی بازیگر تیاتر، تلویزیون و سینما هم با بیان اینکه سید مظلوم الگویی برای دیگر مسوولان خواهد بود، نوشت: شهادت هنر مردان خداست، خادم الرضا (ع) آیت الله سید ابراهیم رییسی، در حین خدمت به ملت، به سوی حق شتافت تا با شهادتش، ثابت کند که جهاد در راه خدا، شب و روز نمی شناسد و وقتی که سوگند خدمت به ملت یاد می کند باید پای سوگندش باشد و از جان و دل مایه بگذارد. روحش شاد و یادش گرامی.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سینماگرانی که برای شهادت رییسی پیام دادند" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سینماگرانی که برای شهادت رییسی پیام دادند"، کلیک کنید.