شکل گیری سازمان گردشگری شهرداری تهران در آستانه سال جدید

توکلی زاده در گفت وگو با ساز ایرانی خبر داد: 

شکل گیری سازمان گردشگری شهرداری تهران در آستانه سال جدید

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران از شکل گیری سازمان گردشگری شهرداری در آستانه سال جدید خبرداد و به مواردی اشاره کرد.

محمدامین توکلی زاده معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران، در گفت وگو با خبرنگار گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری ساز ایرانی، اظهار کرد: امسال سال بسیار پربرکتی است و با تقارن ماه مبارک رمضان با نوروز یک بهار در بهار را پیش رو داریم و بهار قرآن با بهار طبیعت با هم عجین می شوند و این مسیله هم مسیولیت ما را سنگین می کند و هم یک فرصت خیلی خوب برای ایجاد نشاط اجتماعی و شادی را برای ما فراهم می سازد. 

وی تصریح کرد: ما در معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران از ماه شعبان جشن های خودمان را در شهر تهران شروع کردیم و در گوشه و کنار شهر الحمدلله جشن های خوبی برای مردم برگزار می شود و بسیاری از برنامه های ما با اعیاد مذهبی قرین شده است.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: برای ماه مبارک رمضان و نوروز هم یک برنامه تلفیقی را در نظر گرفتیم و در حال حاضر برنامه «شهر شهدا» که در فرهنگسرای خاوران در حال اجرا است، به محض ورود به ماه رمضان چهره اش تغییر می کند و ویژه ماه رمضان به کار خود ادامه می دهد.

توکلی زاده یادآور شد: در پارک لاله هم برنامه ای با عنوان «رمضان شهر» به مناسبت ماه مبارک و نوروز خواهیم داشت و آنجا هم فضای شور و نشاط برای مردم به راه می افتد و از افطار تا پاسی از شب برنامه های متنوعی اجرا خواهد شد.

وی اضافه کرد: طی 2 سال گذشته هم در معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران، چنین برنامه هایی برای مردم تدارک می بینیم و افتتاحیه برنامه های نوروزی را در میدان ولیعصر (عج الله) برپا می کنیم و کاروان های نوروزی علاوه بر این میدان در همه مناطق شهر تهران برنامه اجرا می کنند.

اجرای برنامه های شاد ویژه نوروز در اماکن تجمعی مردم

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران تاکید کرد: سعی می کنیم در اماکن تجمعی مثل مراکز تره بار و … که مردم برای خرید مراجعه می کنند، اجرای برنامه های شاد را در دستور کار داشته باشیم که همان طور که مردم مشغول به جا آوردن آداب و رسومات نوروزی خود هستند، کنار مردم باشیم و شادی و نشاط را در این مراکز تجمعی ایجاد کنیم.

توکلی زاده همچنین تصریح کرد: در این دوره مدیریت شهری برنامه هایی مثل محرم شهر، شهر شهدا، رمضان شهر، نوروزگاه ها و دهکده های ورزشی را تجربه کردیم و در سال گذشته 7 نوروزگاه در تهران افتتاح و برنامه های ویژه ای را اجرا کردیم و مجموعا بیش از 1 میلیون و 200 هزار نفر از برنامه های این نوروزگاه ها استفاده کردند.

وی یادآور شد: نوروزگاه ها در واقع با ویژه برنامه های نوروزی مثل موسیقی اقوام و سنت پذیرایی و دید و بازدید های نوروزی که از گذشته در اقوام ایرانی بوده و مایه مباهات هستند را بازنمایی می کنند و بخشی از این برنامه ها را کشورهایی که با زبان فارسی و نوروز عجین شده اند، نوروز ملل را در نقاطی مثل منطقه گردشگری عباس آباد، باغ پرندگان، برج میلاد و مجموعه دریاچه خلیج فارس تجربه می کنند و بیشتر به این موضوعات خواهند پرداخت.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران اضافه کرد: ما چون در آستانه شکل گیری سازمان گردشگری شهرداری تهران هستیم، امسال موج گردشگری ما تشدید خواهد شد و در سال گذشته تمام مراکز گردشگری شهرداری رکورد چند سال گذشته افتتاح خود را پشت سر گذاشتند.

تاکید شهرداری بر خانواده محور بودن برنامه ها و جشن ها

توکلی زاده خاطرنشان کرد: در سال گذشته در نقاط مختلف مثل برج میلاد برنامه هایی چون «تهران ِ دیدنی» و «تهران مقصد ِ گردشگری» در دستور کار ما در معاونت فرهنگی و اجتماعی قرار داشت و طبق آمار مقایسه ای ما از زمان افتتاح چند نقطه دیدنی پایتخت، رکورد بازدید مردم را پشت سر گذاشتند و میزبان گردشگران تهرانی و غیر تهرانی بودند.

وی به ایجاد نوروزگاه ویژه در پارک ملت اشاره کرد و افزود: در این پارک نوروزگاهی برای اقوام مختلف ایرانی در سال گذشته ایجاد شد و همکارانم خدمتگزاری ویژه ای را به مراجعه کنندگان ارایه کردند و به خصوص سازمان ورزش، سازمان امور بانوان، اداره کل فرهنگی و سازمان پارک ها و شهرداری منطقه 3 از مردم به خوبی میزبانی کردند و برنامه های متنوعی را از زمان نماز مغرب و عشا تا پاسی از شب اجرا کردند و برای نوروز امسال نیز برنامه های خوبی تدارک دیده شده است.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران تاکید کرد: اجرای موسیقی، مسابقه، اجرای جشن برنامه های شاد و مهیج، دید و بازدید، خرید و اجرای مسابقات ورزشی برای مردم به طور خانواده محوری تدارک دیده شد.

توکلی زاده افزود: موضوع ما در تهران و برگزاری جشن ها و مراسمات بر این متمرکز است که خانواده را مخاطب برنامه های تفریحی و گردشگری قرار دهیم و هر مجموعه ای را که ایجاد می کنیم ریز رخدادهایی را در آن تدارک ببینیم که اگر نوجوان دختر یا پسری در خانواده هست، بتوانند در کنار پدر و مادر از این تنوع رخدادها بهره مند شوند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شکل گیری سازمان گردشگری شهرداری تهران در آستانه سال جدید" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شکل گیری سازمان گردشگری شهرداری تهران در آستانه سال جدید"، کلیک کنید.