صید ماهی بدون پروانه در آستارا ممنوع

صید ماهی بدون پروانه در آستارا ممنوع

ساز ایرانی/گیلان رییس اداره حفاظت محیط زیست آستارا، گفت: با توجه به فرا رسیدن فصل تخم ریزی ماهی ها، ماهیگیری با قلاب و هر ابزار دیگر در رودخانه های این شهرستان بدون صدور پروانه ممنوع است و با متخلفان برخورد می شود.

محمد رضا سلامی در گفت وگو با خبرنگار ساز ایرانی با بیان اینکه صیادان در رودخانه های مرداب و خواجه کری آستارا ماهیگیری می کنند و در مقابله با این کار غیرقانونی، سدهای غیر مجاز از رودخانه های شهرستان آستارا جمع و ضبط شد، اظهار کرد: دریافت پروانه صید با قلاب در محدوده رودخانه های آستارا صادر خواهد شد و هر گونه صید ماهی بدون صدور پروانه غیره قانونی بوده و با نظارت محیط بانان برخورد های قانونی لازم انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه معمولاً تخم ریزی ماهیان رود کوچ از نیمه اسفند ماه آغاز و تا پایان اردیبهشت ماه ادامه دارد، افزود: صید ماهی به استفاده از انواع تور و دسته جمعی ممنوع است و در مدت مذکور صید ماهی با قلاب نیز ممنوع می باشد.

وی این زمان را فرصتی برای آبزیان دریای خزر و ماهیان دانست تا امکان تخم ریزی و تولید مثل را از دست ندهند.

سلامی تصریح کرد: تمامی رودخانه های شهرستان آستارا که مکان تخم ریزی ماهیان هستند، از سوی محیط بانان کنترل و محافظت می شوند.

به گفته رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آستارا در صورت مشاهده متخلفین ابزار آلات و کشفیات آنان ضبط می شود.

وی از ماهیگیران آستارایی خواست فرصت تخم ریزی را به ماهیان بدهند تا این ماهیان ذخایر خود را برای سال آینده در رودخانه و دریای خزر بازسازی کنند.

به گزارش ساز ایرانی، فصل تخم ریزی ماهی ها از اوایل اسفند تا خردادماه است و ماهی های مولد یا رودکوچ برای تخم ریزی از دریا به رودخانه ها (از آب های شور به آب های شیرین) مهاجرت می کنند و صیادان با ساخت سد کلهام با چوب و قرار دادن تور و قفسی در انتهای آن، ماهی ها را صید می کنند. شهرستان مرزی بندر آستارا با 95 هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان گیلان قرار دارد و دارای 18 کیلومتر نوار ساحلی و پنج رشته رودخانه اصلی است.

پایان خبر ساز ایرانی 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "صید ماهی بدون پروانه در آستارا ممنوع" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "صید ماهی بدون پروانه در آستارا ممنوع"، کلیک کنید.