علیرام نورایی: دغدغه اصلی ام بازیگری است/ به ناچار با مافیا خداحافظی کردم

علیرام نورایی، بازیگر سینما و تلویزیون که بیشتر در نقش های پلیسی و امنیتی در تلویزیون دیده شده تاکید دارد: علاقه شخصی اش بیشتر او را به ایفای این نقش ها مجاب می کند.
بازیگر سریال پلیسی «رخنه» می گوید: اولویت اصلی ام بازیگری است و این حرفه را به اجرا ترجیح می دهم.

علی رام نورایی در گفت وگویی با ساز ایرانی از حضورش در سریال جدید «رخنه» گفت. سریال «رخنه» که برگرفته از پرونده های امنیتی است با همکاری سازمان های صنعتی وزارت دفاع، سازمان حفاظت اطلاعات وزارت دفاع و سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی تولید شده است.

فیلمنامه این سریال بر اساس یک داستان واقعی نوشته شده است. سریال «رخنه» به کارگردانی علی غفاری هر شب ساعت 22 از شبکه اول سیما در حال پخش است.

علیرام نورایی که در حال حاضر سریال پلیسی ـ امنیتی «رخنه» را روی آنتن شبکه یک سیما دارد، خاطرنشان کرد: به نظرم «رخنه» سریال خوش ساختی است و قصه جذابی هم دارد. شخصا از این کار راضی بودم و اکنون به همه همکارانم خسته نباشید می گویم که با زحمت و دشواری، این سریال را برای مردم آماده کردند؛ امیدوارم مردم هم از کار راضی باشند.

علیرام نورایی: دغدغه اصلی ام بازیگری است/ به ناچار با مافیا خداحافظی کردم

چرا بیشتر در کارهای پلیسی ـ امنیتی هستید؟

نورایی در توضیح اینکه چرا اغلب در سریال های پلیسی امنیتی دیده می شود؛ آیا این اتفاق به علاقه شخصی اش برمی گردد یا پیشنهادها او را به این سمت برده است؟ اظهار کرد: همان طور که در جریان هستید قبل از سریال «هفت سر اژدها» من در کارهای پلیسی ـ امنیتی دیگری هم مثل «محرمانه»، «گاندو»، «وضعیت زرد» و «ماتادور» بازی داشتم اما اصولاً علاقه شخصی ام به ژانر اکشن و در کنارش ژانر تاریخی است. این دو ژانر من را بیشتر مجاب می کنند؛ ضمن اینکه کارهای اکشنی هم که در این سال ها ساخته می شود اصولاً تم امنیتی دارند؛ یعنی دیگر کار پلیسی خشن ساخته نمی شود. در مجموع اینگونه نقش ها هم بسیار به من پیشنهاد می شود که خودم هم علاقه دارم و اولویت انتخابی ام است. از طرفی تلاش هایی هم در این زمینه کردم تا مهارت هایی را کسب کنم و همین امر باعث شده به ژانر پلیسی امنیتی علاقمند شوم.

بازیگر سریال «رخنه» در پی این صحبت ها در واکنش به این دیدگاه که وقتی یک بازیگر در ژانری موفق می شود دیگر همه پیشنهادها به همان سبک و سیاق می رود، آیا تمایلی به شکستن این فضا دارید؟ تاکید کرد: من این کار را انجام داده ام و در ژانرهای مختلفی هم حضور داشته ام اما فکر می کنم اینگونه کارها با توجه به موضوعات جذابی که دارند و داستانی که شاید اکثریت مردم اطلاعات چندانی از آن نداشته باشند، بیشتر مورد توجه قرار می گیرد؛ وگرنه من به عنوان بازیگر کارهای متفاوت زیادی انجام داده ام. به عنوان مثال در سریال «جاده چالوس» یک نقش عجیب و غریب و متفاوتی را بازی کردم که شاید آن سریال آن زمان کمتر دیده شد ولی سریال های این چنینی در ژانر امنیتی بیشتر مورد توجه مخاطب عام قرار می گیرد.

وی در عین حال گفت: اینکه مدام به بازیگرانی که در یکسری نقش ها جا افتاده اند پیشنهادهای تکراری می شود، کمی به تهیه کننده ها و کارگردان ها برمی گردد؛ اغلب این افراد خیلی ریسک پذیر نیستند و این را کاملاً قبول دارم. به نظرم بهتر است این سوال را از خودشان و کسانی که کار کَستینگ (انتخاب عوامل) انجام می دهند پرسیده شود، چون ما به عنوان بازیگر خیلی تاثیرگذار نیستیم. اساسا یا انتخاب می کنیم یا انتخاب می شویم.

علیرام نورایی: دغدغه اصلی ام بازیگری است/ به ناچار با مافیا خداحافظی کردم

«شهروند و مافیا» چه شد؟

نورایی در بخشی دیگر از صحبت هایش درباره ی ادامه مسابقه «شهروند و مافیا» در شبکه نسیم هم گفت: سال گذشته ما ضبط نداشتیم و این مسابقه متوقف شد چون شبکه نسیم همان یکسری سفارش را داشت و دیگر خبری نشد. من هم در یک پُست اینستاگرامی خداحافظی کردم چون خبری نبود.

او درباره جذابیت های بازی مافیا که مدت هاست به پلتفرم ها با حضور بازیگران هم راه یافته است و تفاوت آنها با «شهروند مافیا»، خاطرنشان کرد: من خیلی به بحث مقایسه ورود نمی کنم اما تنها فرقی که مسابقه «شهروند و مافیا» داشت این بود که مردم عادی و کسانی که حرفه ای این بازی بودند، در آن شرکت می کردند تا اینکه مورد اقبال عمومی قرار گرفت و کم کم داغ شد. اکنون هم که مدتی است در پلتفرم ها همکاران خودم و هنرمندان بازی می کنند و فکر می کنم آنها هم جذابیت خاص خودشان را دارند و قطعاً مردم استقبال می کنند که با این حجم در پلتفرم ها در حال ساخت است.

علیرام نورایی: دغدغه اصلی ام بازیگری است/ به ناچار با مافیا خداحافظی کردم

دغدغه اصلی ام بازیگری است

بازیگر سریال های «مسافری از هند»، «جابربن حیان»، «عملیات 125»، «هوش سیاه»، «گاندو»، «بیست کووید» و «هفت سر اژدها» سپس در پاسخ به اینکه شما در حوزه اجرا هم حضور داشتید خودتان را بیشتر مجری می دانید یا بازیگر؟ چنین گفت: در ایام نوروز در حوزه اجرا مسابقه «مردان آهنین» را داشتم اما حقیقتاً در بحث اجرا خیلی جدیت ندارم و دغدغه اصلی ام بازیگری است چون واقعاً این کار را دوست دارم.

علیرام نورایی در پایان درباره پیشنهادهای جدیدش در تلویزیون اعلام کرد: فعلاً یکی دو پیشنهاد داشتم برای سریال اما هنوز به مرحله قرارداد و قطعیت نرسیده اند.

پایان خبر ساز ایرانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "علیرام نورایی: دغدغه اصلی ام بازیگری است/ به ناچار با مافیا خداحافظی کردم" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "علیرام نورایی: دغدغه اصلی ام بازیگری است/ به ناچار با مافیا خداحافظی کردم"، کلیک کنید.