قدرتمندترین سلاح لیزری قابل‌حمل دنیا آزمایش شد؛ با قابلیت شلیک به یک سکه از فاصله هزار متری!

به گزارش خبرگزاری خبرنلاین، براساس گزارش دیجیاتو، استرالیا اولین سلاح لیزری خود با نام «Fractl» را آزمایش کرد که ادعا می‌شود قوی‌ترین سلاح لیزری قابل‌حمل و پرانرژی دنیاست. این سلاح می‌تواند اشیائی به کوچکی یک سکه را که با سرعت 100 کیلومتردرساعت در فاصله هزارمتری حرکت می‌کنند، ردیابی و به آن‌ها شلیک کند.

به‌ گزارش نیواطلس، اولین سلاح لیزری وزارت دفاع استرالیا می‌تواند پهپادها را با دقت بی‌سابقه‌ای سرنگون کند و اخیراً نیز در یکی از مراکز آموزشی ارتش این کشور آزمایش شد. این سیستم جدید که بیشتر شبیه به لیزر نقشه‌برداری بزرگ است، حدوداً 50 کیلوگرم وزن دارد و پرتوی آن می‌تواند به فولاد نیز نفوذ کند.

قدرتمندترین سلاح لیزری قابل‌حمل دنیا آزمایش شد؛ با قابلیت شلیک به یک سکه از فاصله هزار متری!

به گفته شرکت سازنده، Fractl می‌تواند هم با باتری هم با برق AC کار کند. این سلاح نه‌فقط می‌تواند پهپادهایی به اندازه یک سکه را منهدم کند بلکه اندازه و هزینه آن یک‌دهم سیستم‌های مشابه است.

قدرتمندترین سلاح لیزری قابل‌حمل جهان

با تبدیل‌ شدن پهپادها به تهدیدی فزاینده، لیزرها در قالب سلاحی قدرتمند به زرادخانه کشورها اضافه شده است. درحالی‌که روش‌های مختلفی برای مقابله با حملات و نفوذ پهپادها وجود دارد، لیزرها از مزایای متنوعی، مانند سرعت و دقت بالا و هزینه کمتر (به‌ازای هر شلیک)، برخوردارند.

قدرتمندترین سلاح لیزری قابل‌حمل دنیا آزمایش شد؛ با قابلیت شلیک به یک سکه از فاصله هزار متری!

قدرت‌های بزرگ دهه‌هاست به‌دنبال سلاح‌های لیزری هستند و اکنون استرالیا با لیزر قابل‌حمل Fractl که محصول شرکتی مستقر در ملبورن AIM Defence است، وارد این رقابت می‌شود. همچنین این سلاح می‌تواند اجزای حیاتی پهپاد، مانند روتور، سیم‌کشی و دوربین، را هدف بگیرد و نابود کند. این سلاح برای نابودی حسگرها در فاصله 1500 متری نیز کاربرد دارد.

قدرتمندترین سلاح لیزری قابل‌حمل دنیا آزمایش شد؛ با قابلیت شلیک به یک سکه از فاصله هزار متری!

اپراتور Fractl درباره سادگی کار با این سلاح به کمک کنترلر دستی می‌گوید: «شما یک دکمه را فشار می‌دهید تا پهپاد را ردیابی کنید سپس دکمه دیگری را می‌زنید تا «ماشه را بکشید»، درست همانند ویدیوگیم. با انگشت اشاره خود نیز می‌توانید به‌سرعت هدف را بین دوربین فیلم‌برداری پهپاد، قسمت مرکزی یا یکی از ملخ‌ها تغییر بدهید.»

این کنترل دقیق به اپراتورها اجازه می‌دهد بتوانند از این سلاح برای بریدن سیم‌های مواد منفجره از راه دور نیز استفاده کنند. علاوه‌براین، این لیزر به گونه‌ای طراحی شده است که بازتاب آن به چشم هیچ انسانی آسیب نرساند.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قدرتمندترین سلاح لیزری قابل‌حمل دنیا آزمایش شد؛ با قابلیت شلیک به یک سکه از فاصله هزار متری!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قدرتمندترین سلاح لیزری قابل‌حمل دنیا آزمایش شد؛ با قابلیت شلیک به یک سکه از فاصله هزار متری!"، کلیک کنید.