ماکرون: جنگ غزه باید پایان یابد

ماکرون: جنگ غزه باید پایان یابد

رییس جمهور فرانسه یک روز پس از پیشنهاد جو بایدن، رییس جمهور آمریکا در رابطه با آتش بس در غزه، از آن حمایت کرد.

به گزارش ساز ایرانی، امانویل ماکرون، رییس جمهور فرانسه امروز شنبه در صفحه شخصی در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «ما از توافق جامع پیشنهادی ایالات متحده آمریکا حمایت می کنیم. همان طور که ما با شرکای خود در منطقه برای صلح و امنیت برای همه کار می کنیم.»

به نقل از ب.اف. ام. تی. وی، ماکرون افزود: جنگ غزه باید پایان یابد. آزادی گروگان ها و آتش بس پایدار برای صلح و پیشبرد راه حل دو دولتی ضروری هستند.

جو بایدن شامگاه جمعه گفت، رژیم صهیونیستی یک پیشنهاد جدید برای برقراری آتش بس و تبادل اسرا ارایه کرده و در صورت حصول توافق بر سر این طرح جدید، آمریکا پایبندی تل آویو به مفاد این طرح را تضمین خواهد کرد.

رییس جمهور آمریکا از طرفین خواست این فرصت را از دست نداده و بر سر این پیشنهاد به توافق برسند، پیشنهادی که شامل آزادی اسرای صهیونیست و بازسازی غزه است.

بایدن گفت، بر اساس این طرح، ابتدا یک آتش بس 6 هفته ای برقرار خواهد شد که در این بازه زمان حماس و رژیم صهیونیستی برای یافتن راهی برای پایان جنگ مذاکره خواهند کرد. بااین حال، اگر مذاکرات بیشتر از 6 هفته به طول بینجامد، آتش بس موقت تا زمان حصول یک توافق نهایی برای پایان جنگ، تمدید خواهد شد.

پایان خبر ساز ایرانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ماکرون: جنگ غزه باید پایان یابد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ماکرون: جنگ غزه باید پایان یابد"، کلیک کنید.