مشوق های سرمایه گذاری ویژه برای تولید کالاهای راهبردی تخصیص یابد

ساز ایرانی/آذربایجان شرقی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی گفت: وزارت امور اقتصادی برای جذب سرمایه ایرانی های مقیم خارج و تولید کالاهای راهبردی، مشوق های سرمایه گذاری ویژه ای تخصیص دهد.

واقف بهروزی سه شنبه، 17 بهمن در جلسه شورای اداری استان که با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس سازمان امور مالیاتی کشور برگزار شد، اظهار کرد: شاخص های اقتصادی، مبنای تصمیم گیری برای موضوعات بانکی است اما برخی مواقع مثلا در تبصره 18 و قانون مصوب مجلس، مبنای تصمیم گیری برای تخصیص منابع تسهیلات این تبصره فقط یک نرخ مثلا نرخ بیکاری مدنظر قرار می گیرد.

به گزارش ساز ایرانی، وی خاطرنشان کرد: شاخص های توسعه ای مختلفی در اقتصاد یک استان تاثیرگذار بوده و صرفا یک شاخص مطرح نیست. بنابراین از وزیر امور اقتصادی استدعا داریم که تجمیع شاخص های توسعه ای مثل نرخ تورم و بیکاری را مدنظر قرار دهند زیرا بر اساس تجمیع این شاخص ها است که می توان گفت وضعیت توسعه یافتگی مناطق و منابع تسهیلات بانکی و مشوق های سرمایه گذاری چگونه است.

وی با بیان این که بانک های خصوصی، مشکل اساسی ما است، افزود: فشار منابع مالی و تسهیلات بر روی بانک های دولتی مانده و بخشی از بانک های خصوصی، مقررات بانک مرکزی را رعایت نمی کنند و علی رغم تکلیف و بخشنامه بانک مرکزی که باید حداقل 50 درصد از منابع بانک های خصوصی در همان مناطق صرف شود، این درصد برای بخشی از بانک ها حتی زیر 10 درصد است که این امر باعث سوداگری می شود.

بهروزی با اشاره به تشکیل شورای عالی سرمایه گذاری در استان، خواستار تصویب اختیارات این شورای عالی در بحث سیاست های کلان شد و گفت: سرمایه گذاران خارجی، هر مبلغی که سرمایه گذاری کنند، در یک رده قرار می گیرند اما این امر نیازمند رتبه ندی است و باید کارت هوشمند سرمایه گذاری داشته باشند.

پایان خبر ساز ایرانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مشوق های سرمایه گذاری ویژه برای تولید کالاهای راهبردی تخصیص یابد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مشوق های سرمایه گذاری ویژه برای تولید کالاهای راهبردی تخصیص یابد"، کلیک کنید.