موج سرد قطبی و بارشی جدید در راه اصفهان

موج سرد قطبی و بارشی جدید در راه اصفهان

ساز ایرانی/اصفهان مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه موج سرد قطبی از شمال آمده و سبب شده همزمان شاهد کاهش دما و بارش باران و برف در همه نقاط استان باشیم، گفت: کلیه محورهای جاده ای استان اصفهان باز است اما مجددا سیستم بارشی دیگر جنوبی و شمالی از روز سه شنبه تا آخر هفته در استان استقرار پیدا می کند.  

منصور شیشه فروش، در گفت وگو با ساز ایرانی، با اشاره به وضعیت جوی استان اصفهان، اظهار کرد: کلیه محورهای جاده ای استان اصفهان باز است و تردد در آزادراه اردستان به اصفهان، گردنه زنجیرگاه، گردنه نیه با کندی صورت می گیرد، روستاهای کلوسه هم در فریدونشهر به دلیل شدت بارش راه 7 روستای آن مسدود است و تلاش برای بازگشایی ادامه دارد.

وی افزود: در این چند روز اخیر، موج بارشی که وجود داشت، جنوبی بود اما موج کنونی، موج سرد قطبی است که از شمال آمده و بیشتر مناطق شمال استان را فرا گرفت و سبب شده همزمان شاهد کاهش دما و بارش باران و برف در همه نقاط استان باشیم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه این سامانه تا اواخر وقت امروز در استان مستقر است، تصریح کرد: با ورود این سامانه قطبی، از امروز بین 10 تا 15 درجه کاهش دما به ویژه در مناطق شرقی از جمله نایین و خوروبیابانک را شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی این سامانه تا آخر شب با شدت و ضعف در مناطق مختلف استان فعال است، ادامه داد: مجددا سیستم بارشی دیگر جنوبی و شمالی از روز سه شنبه تا آخر هفته در استان استقرار پیدا می کند.  

شیشه فروش خاطرنشان کرد: همه تیم های امدادی استان تا آخر هفته در حالت آماده باش هستند، در این زمینه 470 تیم امدادی و خدمات رسان ثابت و سیار در مناطق در معرض خطر، محور های جاده ای، روستایی و شهری، پایگاه ها، راهدارخانه ها به همراه تجهیزات و ماشین آلات در 200 پایگاه ثابت و سیار اورژانس، 44 راهدارخانه، 46 پایگاه امداد جاده ای هلال احمر و نیز پاسگاه های پلیس راه و واحدهای خدمات شهری و آتش نشانی 114 شهرداری استقرار یافتند.

وی با اشاره به میزان بارش برف و باران در 48 ساعت گذشته در استان بیان کرد: اصفهان 24 میلی متر باران، نایین 8.6 باران و 14 سانتی متر برف، کاشان 42 سانتی متر، اردستان 38، نطنز 36 و آران و بیدگل 39 سانتی متر برف گزارش شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در خصوص تمهیدات اندیشیده شده، توضیح داد: ستاد مدیریت بحران در تمام شهرستان ها تشکیل شد و در 16 شهرستان اعمال محدودیت انجام شد و مدارس غیرحضوری و با تاخیر آغاز شد، در نطنز به علت شدت بارش و یخ زدگی مدارس و ادارات آن تعطیل شد فردا هم خوروبیابانک به علت کاهش دما و مصرف بهینه گاز ادارات تعطیل و مدارس آن غیرحضوری برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در محور اردستان- اصفهان به دلیل قیچی کردن یک دستگاه تریلی محدودیت های ترافیکی برقرار شده است، گفت: در گردنه نیه نطنز به دلیل یخ زدگی جاده، خودروهای بسیاری در ترافیک مانده اند. با وجودی که اعلام کردیم از سفرهای غیرضروری پرهیز شود و در صورت لزوم تجهیزات زمستانی همراه داشته باشید اما مردم توجه نکردند و بدون هیچ امکاناتی وارد جاده شدند.

شیشه فروش اضافه کرد: خودروها نباید در محورهای برف گیر به ویژه اتوبان های شرق و نطنز و کاشان و گردنه ها وارد شوند و در صورت لزوم حتما با زنجیر چرخ تردد کنند. روز گذشته انفجار مواد محترقه در اصفهان 4 مصدوم به همراه داشت و 2 نفر نیز از گاز گرفتگی مصدوم شدند که از ابتدای سال تاکنون 15 نفر به دلیل مسمومیت گاز دی اکسیدکربن در استان فوت کردند. در 48 ساعت گذشته عوامل امدادی به 420 خودرو و 780 نفر امدادرسانی کردند و 500 نفر نیز اسکان اضطراری داشتند.

وی با بیان اینکه تیم های شهرداری ها برای برف روبی کمک کردند، ادامه داد: حدود 100 تیم در شهر اصفهان از شب گذشته اقدام به نمک پاشی و شن پاشی و برف روبی کردند و چند مورد آب گرفتگی و پس زدگی فاضلاب و فرونشست زمین به علت تجمع آب را در اصفهان داشتیم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان اعلام کرد: همچنین محدودیت هایی برای مصرف گاز در صنایع فولادی و سیمانی استان و به جهت تامین گاز خانگی اعلمال شده است، البته رعایت اصول ایمنی دراستفاده از وسایل گرمازا و گاز سوز با کنترل ایمنی در نصب و استفاده از بخاری ها و اطمینان از باز بودن مسیر خروج دود از مسیر دودکش در اماکن عمومی، کارگاه ها، معادن، مساجد، محل های اقامت و نیز صرفه جویی در مصارف گاز در همه بخش های مصرف باید مورد توجه باشد.

وی در خاتمه گفت: تلفن های امدادی 141 برای اطلاع رسانی از وضعیت راه ها، 112 هلال احمر، 115 اورژانس 125 اتش نشانی، شهرداری ها 194 امداد گاز 122 امداد آب و فاضلاب 121 امداد برق و 110 نیروی انتظامی در راستای پاسخگویی به امداد خواهان بصورت شبانه روز ارایه خدمت خواهند کرد.

پایان خبر ساز ایرانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "موج سرد قطبی و بارشی جدید در راه اصفهان" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "موج سرد قطبی و بارشی جدید در راه اصفهان"، کلیک کنید.