موشی یک هواپیما را در سریلانکا زمین گیر کرد

موشی یک هواپیما را در سریلانکا زمین گیر کرد

شرکت ملی هواپیمایی سریلانکا روز گذشته (سه شنبه) اعلام کرد یک موش سبب اختلال در خطوط پروازی و زمین گیر شدن یکی از هواپیماهای این ایرلاین به مدت سه روز شده است.

به گزارش ساز ایرانی، حادثه یاد شده تاخیرهایی زنجیره وار در پروازهای شرکت ملی هواپیمایی سریلانکا ایجاد کرد و به نگرانی ها در خصوص تضعیف وجهه و اعتبار این شرکت نزد سرمایه گذاران در آینده دامن زد.

این حیوان جونده روز پنجشنبه در حالی در یکی از هواپیماهای خطوط هوایی سریلانکا مشاهده شد که هواپیما برای پرواز از مبدا «لاهور» در پاکستان آماده می شد.

مشاهده موش در این هواپیما، شرکت سریلانکلایی را مجبور کرد که دست به بازرسی ها و کنترل های دقیق بزند تا مشخص شود که موش به قسمت های حیاتی هوایپما آسیبی وارد نکرده است.

به گفته یکی از مسیولان ایرلاین سریلانکایی، این هواپیما پس از انجام بررسی های دقیق سرانجام موفق شد بار دیگر پروازهای خود را از سر بگیرد اما تاخیر طولانی ایجاد شده به واسطه متوقف شدن این هواپیما برنامه پروازهای شرکت را مختل کرد و بر سایر پروازها نیز تاثیر منفی گذاشت.

این مقام مسیول تصریح کرد که هواپیمای یاد شده به مدت سه روز در «کلمبو» زمین گیر بود و تا زمان پیدا شدن موش اجازه پرواز نداشت.

وی در ادامه یادآور شد موش سرانجام مرده پیدا شد و هواپیما پس از طی کردن کنترل های دقیق پروازهای خود را از سر گرفت.

این شرکت همچنین با کمبود منابع مالی برای پرداخت هزینه کنترل های اجباری موتورهای هواپیماهای خود مواجه است؛ مسیله ای که سبب شده تا دست کم سه فروند از 23 هوایپمای این شرکت از بیش از یک سال گذشته تاکنون زمین گیر شوند.

دولت های متوالی در سریلانکا طی سال های گذشته بارها سعی در فروش این شرکت داشته اند اما در این زمینه موفق نبوده اند.

وضعیت اقتصادی این شرکت به حدی وخیم گزارش شده که یکی از دولت ها پیش تر به شکل نمادین بهای یک دلار را برای فروش آن پیشنهاد کرده بود.

به گفته وزیر هوانوردی سریلانکا، دردسرهایی که یک موش سرگردان در یکی از هوایپماهای خطوط هوایی این کشور ایجاد کرد ممکن است «معدود سرمایه گذاران» باقی مانده را که هنوز به همکاری با این شرکت علاقه نشان داده اند از تصمیم خود منصرف کند.

این ایرلاین یکی از شرکت های دولتی است که صندوق بین المللی پول آن را به عنوان باری سنگین بر دوش بودجه این کشور قلمداد می کند.

صندوق بین المللی پول در سال گذشته میلادی وامی 2.9 میلیارد دلاری برای بازپرداخت طی مدت چهار سال را به دولت سریلانکا اعطا کرد.

به گزارش یورونیوز، خطوط هوایی سریلانکا تا زمان اعتبار یک قرارداد مدیریتی با شرکت هواپیمایی امارات در سال 2008 که به دلیل اختلافات با «ماهیندا راجاپاکسا»، رییس جمهوری سریلانکا فسخ شد، سودآور بود. این شرکت از دادن صندلی های مسافران به خانواده راجاپاکسا که از تعطیلات در لندن باز می گشتند خودداری کرده بود.

پایان خبر ساز ایرانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "موشی یک هواپیما را در سریلانکا زمین گیر کرد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "موشی یک هواپیما را در سریلانکا زمین گیر کرد"، کلیک کنید.