میزبانی اصفهان از 750 زوج دانشجو در طرح «همسفر تا بهشت»

حجت الاسلام خوشنویس زاده اعلام کرد؛

میزبانی اصفهان از 750 زوج دانشجو در طرح «همسفر تا بهشت»

رییس دفتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اصفهان عنوان کرد: در باغ موزه چهلستون، میزبان 750 زوج دانشجو در قالب طرح «همسفر تا بهشت» هستیم، البته این آمار کل ازدواج های دانشجویی استان اصفهان نیست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری ساز ایرانی، حجت الاسلام مرتضی خوشنویس زاده رییس دفتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اصفهان در نشست خبری جشن «ازدواج دانشجویی» دانشگاه های استان اصفهان اظهار کرد: ازدواج دانشجویی از پایدارترین پیوند ها بوده و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری تاکنون بیست و ششمین طرح «همسفر تا بهشت» را با اهدای سفر مشهد مقدس به زوج های دانشجو برگزار کرده است.

وی با بیان اینکه در بحث ازدواج دانشجویی، طرح های «زوج مانا» و «هم رسان» را برگزار کرده ایم، افزود: طرح دیگر ما طرح «دردانه» است که برای فرزندآوری زوج های دانشجوست و با بضاعت اندک خود، وظیفه مان را به پیش می بریم؛ هدفمان این است فرهنگ سازی شود که با این شرایط اقتصادی هم می شود اقدام به ازدواج کرد و امروز دشمن با ترویج مواردی مانند همباشی و ازدواج سفید سعی در بر هم زدن نظم اجتماعی و متزلزل کردن بنیان خانواده دارد.

رییس دفتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اصفهان عنوان کرد: سند ترویج و تسهیل ازدواج دانشگاهیان در ابتدای دولت سیزدهم ابلاغ و این ابلاغ با حوادث سال 1401 مصادف و کمتر به آن توجه شد؛ از این رو باید تلاش مضاعف برای ترویج و مطالبه این سند از سوی رسانه ها و جراید صورت پذیرد.

میزبانی اصفهان از 750 زوج دانشجو در طرح «همسفر تا بهشت»

خوشنویس زاده با بیان اینکه در سند ترویج و تسهیل ازدواج دانشگاهیان برای امر ازدواج یک ستاد تعریف شده است، ادامه داد: در این ستاد 6 وزیر و روسای دستگاه های مختلف عضو هستند؛ بنای این ستاد این است که از مسکن تا اشتغال و تسهیلات برای زوج های جوان مهیا کند تا امر ازدواج دانشجویی آسان شود و اگر جامعه دانشجویی به امر ازدواج اهتمام ورزد، این فرهنگ به جامعه نیز سرایت خواهد کرد.

شرکت 78 دانشگاه اصفهان در «همسفر تا بهشت»

وی مطرح کرد: آنچه در 31 اردیبهشت ماه قرار است رخ دهد، اینکه در باغ موزه چهلستون، میزبان 750 زوج دانشجو باشیم و این آمار کل ازدواج های دانشجویی استان اصفهان نیست و این آمار افرادی است که از ابتدای سال 1401 تا پایان آبان 1402 ازدواج کرده اند و برخی نیز هدیه سفر مشهد را دریافت کرده اند.

رییس دفتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اصفهان خاطرنشان کرد: تاکنون 78 دانشگاه در استان اصفهان در این طرح شرکت کرده اند و از این میان، دانشگاه فرهنگیان، جشن ازدواج دانشجویی خود را زودتر از سایرین برگزار کرد و بر این اساس از حضور این دانشجویان محروم هستیم؛ برنامه ما در این جشن این است که ابتدا دانشجویان در دانشگاه خود، بسته هدیه فرهنگی خود را دریافت می کنند و سپس مانور دانشگاهی را در پیش دارند و پس از آن از دانشگاه خود به سوی محل جشن حرکت خواهند کرد؛ همچنین در این مراسم برخی مسیولان کشوری نیز حضور خواهند داشت.

خوشنویس زاده در پاسخ به سوال خبرنگار ساز ایرانی مبنی بر اینکه چرا برای دانشجویان متاهل، خوابگاه های متاهلی تا پایان دوران تحصیل در نظر گرفته نمی شود؟ گفت: نهاد رهبری دستگاه اجرایی نیست، اما می تواند دستگاه های مختلف را هماهنگ کند و بر همین اساس، دنبال کننده اصلی سند ترویج و تسهیل ازدواج دانشگاهیان بوده و موضوع خوابگاه های متاهلی و دیگر موارد را هم در نظر گرفته و ریل گذاری های درستی صورت گرفته، اما نیاز به مطالبه گری برای اجرا دارد.

میزبانی اصفهان از 750 زوج دانشجو در طرح «همسفر تا بهشت»

وی افزود: در این جشن بزرگ، تمامی دانشجویانی که تاریخ ازدواج آنها از 01/01/1401 تا 30/08/1402 ثبت شده، به صورت تجمیعی و از 78 دانشگاه استان اصفهان اعم از دانشگاه های جامع، صنعتی، پیام نور، آزاد، غیرانتفاعی، فنی و حرفه ای و…، در ایام دهه کرامت در باغ موزه چهلستون کنار هم حضور یافته و جشن مقدس ازدواج خود را برگزار می کنند.

رییس دفتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اصفهان مطرح کرد: در این روز، آنها ابتدا در کارگاه های آموزشی در دانشگاه های خود شرکت می کنند و سپس کاروان آنها با اتوبوس های تزیین شده به سمت چهلستون حرکت می کنند و در آنجا با حضور خانواده های خود، مسیولان کشوری و هنرمندان برجسته، شاهد اجرای برنامه های شاد و مفرحی خواهند بود.

مسیول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اصفهان تاکید کرد: کارگاه هایی که دانشجویان در این روز در آنها شرکت خواهند کرد، از این قرار است: «چالش های پیش روی زوجین» (دانشگاه صنعتی اصفهان)، «اهمیت و جایگاه فرزندآوری و فرزندپروری» (مجموعه دانشگاه های آزاد استان اصفهان)، «بهبود کیفیت زندگی با رابطه صمیمی» (دانشگاه پیام نور)، «عوامل تحکیم خانواده و مهارت ارتباطی زوجین» (دانشگاه فنی و حرفه ای)، «سبک زندگی اسلامی» (دانشگاه هنر)، «رشد و پویایی در زندگی مشترک» (دانشگاه علوم پزشکی)، «ارتباط موثر زوجین» (دانشگاه اصفهان) و «بیا عاشقی را رعایت کنیم.»

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "میزبانی اصفهان از 750 زوج دانشجو در طرح «همسفر تا بهشت»" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "میزبانی اصفهان از 750 زوج دانشجو در طرح «همسفر تا بهشت»"، کلیک کنید.