نحوه انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان/ چگونه رشته های انتخابی خود را به سازمان ملی سنجش اعلام کنیم؟

نحوه انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان چگونه رشته های انتخابی خود را به سازمان ملی سنجش اعلام کنیم؟

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان از امروز از طریق سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزشی کشور آغاز شد و تا 12 خرداد ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری ساز ایرانی، آزمون اختصاصی فرهنگیان همزمان در کنار نوبت اول کنکور سراسری روز های 6 و 7 اردیبهشت 1403 با حضور 660 هزار و 393 داوطلب برگزار شد که 66 درصد از آنها زن و 34 درصد باقی مانده مرد هستند. 

دفترچه سوالات کنکور فرهنگیان در قالب یک دفترچه ویژه آزمون اختصاصی تربیت معلم بود و آزمون اختصاصی ویژه دانشگاه فرهنگیان، زیرگروه نداشته است و در سال 1403 پذیرش دانشجو معلم همچون آزمون سراسری بر مبنای گروه آزمایشی انجام می شود.

سهم سابقه تحصیلی در کنکور 1403 تربیت معلم نیز همچون کنکور سراسری، 50 درصد و سهم مصاحبه و ارزیابی شایستگی معلمی داوطلبان 25 درصد است، بنابراین آزمون کتبی کنکور تربیت معلم سهمی 25 درصدی دارد.

انتخاب رشته آزمون فرهنگیان از امروز (سه شنبه، 8 خرداد) آغاز می شود و تا شنبه (12 خرداد) ادامه دارد. اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت نیمه دوم خرداد اعلام می شود. 

نتایج نهایی پذیرفته شدگان دانشگاه فرهنگیان نیمه اول مرداد، قبل از اعلام نتایج آزمون سراسری منتشر خواهد شد، همچنین نام نویسی پذیرفته شدگان اواخر شهریور انجام می شود. 

روش و نحوه انتخاب رشته

برای انتخاب رشته های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان لازم است وارد سامانه جامع آزمون سراسری شوید. 

قبل از ورود به سامانه جامع آزمون سراسری این اطلاعات را آماده کنید:

 کدملی یا شناسه یکتا

 رمز عبور سامانه جامع آزمون سراسری

 در صورت فراموشی رمز عبور از گزینه فراموشی رمز عبور استفاده کنید.

 پس از ورود به درگاه اطلاع رسانی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور به نشانی org.sanjesh.www برای ورود به سامانه جامع آزمون سراسری میتوانید از دو مسیر طبق تصویر زیر وارد شوید.

نحوه انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان/ چگونه رشته های انتخابی خود را به سازمان ملی سنجش اعلام کنیم؟

هر داوطلب پس از ورود به صفحه اول سامانه جامع آزمون سراسری با درج کدملی و رمز عبور و کد امنیتی، وارد حساب کاربری مخصوص به خود در این سامانه می شود.

 در زمان ورود به سامانه جامع آزمون سراسری، در صورت فراموشی رمزعبور از گزینه فراموشی رمز استفاده کنید در این صورت رمز عبور به شماره تلفن همراه که در زمان ثبت نام به این سازمان اعلام کرده اید، ارسال می شود.

نحوه انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان/ چگونه رشته های انتخابی خود را به سازمان ملی سنجش اعلام کنیم؟

چگونه رشته های انتخابی خود را به سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور اعلام کنیم؟ 

متقاضی پس از ورود به سامانه جامع آزمون سراسری، می تواند نسبت به انتخاب کدرشته محل های دانشگاه فرهنگیان اقدام کند.

 برای جلوگیری از اشتباه، بهتر است قبل از ورود به سامانه اصلی انتخاب رشته، رشته های انتخابی خود را با کد مربوط به هر رشته محل، به ترتیب علاقه مندی در پیشنویس انتخاب رشته وارد کنید.

 پیشنویس انتخاب رشته در انتهای این دفترچه راهنما پس از مطالعه دقیق شرایط و ضوابط و نهایی کردن رشته های انتخابی و اطمینان از ترتیب انتخاب های خود، آنه ا را در سامانه اصلی انتخاب رشته، به سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور اعلام کنید.

در مجموعه رشته هایی که انتخاب می کنید، اولین رشته انتخابی، نشان دهنده بیشترین علاقه شما و آخرین رشته انتخابی، نشان دهنده کمترین علاقه شما است.

شما میتوانید در محدوده زمانی انتخاب رشته (از 8 تا 12 اردیبهشت 1403 رشته های انتخابی خود را ویرایش کنید.

 فراموش نکنید، پس از پایان مهلت ویرایش، امکان جابجایی، حذف و یا اضافه کردن رشته های انتخابی در فرم انتخاب رشته نیست.

 مسولیت صحت تمام مندرجات تکمیل شده در فرم انتخاب رشته اینترنتی به عهده متقاضی خواهد بود.

 در هر زمان مشخص شود که متقاضی، حقایق را کتمان کرده یا واجد یکی از شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون سراسری و یا این دفترچه نیست، در هر مرحله از پذیرش (انتخاب رشته، آزمون، پذیرفته شدن، حین تحصیل در دانشگاه و …) متخلف شناخته شده و از ادامه تحصیل در رشته انتخابی محروم خواهد شد.

 متقاضیان می توانند در صورت داشتن هرگونه سوال یا درخواست به نشانی org.Sanjesh. request://http مراجعه و سوالات و درخواست خود را ثبت کنند و یا در روز ها و ساعات اداری از طریق شماره تلفن: 42163-021 با روابط عمومی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور تماس بگیرند.

نحوه انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان/ چگونه رشته های انتخابی خود را به سازمان ملی سنجش اعلام کنیم؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نحوه انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان/ چگونه رشته های انتخابی خود را به سازمان ملی سنجش اعلام کنیم؟" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نحوه انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان/ چگونه رشته های انتخابی خود را به سازمان ملی سنجش اعلام کنیم؟"، کلیک کنید.