نخستین مرکز تکثیر و پرورش دام سبک نژاد «رومن» در گلستان افتتاح شد

ساز ایرانی/گلستان اولین مرکز تکثیر و پرورش دام سبک نژاد «رومن» با مشارکت و سرمایه گذاری اوقاف و امور خیریه و از محل موقوفه میرسعداله ایلخانی در گرگان افتتاح شد.

 این مرکز شامگاه شنبه با حضور حجت الاسلام مهدی خاموشی، رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور و علی محمد زنگانه استاندار گلستان و جمعی از مسوولان استانی به بهره برداری رسید.

استاندار گلستان در حاشیه این مراسم در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: با درایت رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، تفاهم نامه های استانداری با این سازمان در حال اجرا است.

علی محمد زنگانه با بیان اینکه اوقاف و امور خیریه کشور پیش از این در حوزه دام سنگین حضور قوی و فعالی داشت، تصریح کرد: با افتتاح این مرکز تفاهم نامه ما با اوقاف و امور خیریه در پرورش دام سبک نیز محقق شده است.

وی با بیان اینکه تامین 36 روز از امنیت غذایی کشور بر عهده گلستان قرار دارد، یادآور شد: براساس توافق انجام شده با سازمان اوقاف و امور خیریه در حوزه آبزی پروری نیز اقدامات خوبی در گلستان انجام می شود.

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور نیز در حاشیه این مراسم اظهار کرد: از سال گذشته تفاهم نامه ای بین سازمان اوقاف و امور خیریه با استانداری گلستان به منظور مولدسازی وقف در برخی بخش ها منعقد شد.

حجت الاسلام مهدی خاموشی با بیان اینکه یکی از برنامه های ما برای مولدسازی وقف، توسعه دام سبک صنعتی رومن بود، تاکید کرد: امیدوارم نژاد رومن با توجه به وضعیت مطلوب خوراک دام در گلستان رشد خوبی داشته باشد تا ضمن توسعه این مرکز به تامین امنیت غذایی کمک کند.

پایان خبر ساز ایرانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نخستین مرکز تکثیر و پرورش دام سبک نژاد «رومن» در گلستان افتتاح شد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نخستین مرکز تکثیر و پرورش دام سبک نژاد «رومن» در گلستان افتتاح شد"، کلیک کنید.