هشدار نارنجی هواشناسی به این استان ها/ منع فعالیت های تفریحی

هشدار نارنجی هواشناسی به این استان ها/ منع فعالیت های تفریحی

به گزارش ساز ایرانی، سازمان هواشناسی با صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی دریایی از وزش باد به نسبت شدید تا شدید و افزایش ارتفاع موج خبر داد.

ساز ایرانی در خبری نوشت: سازمان هواشناسی با صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی دریایی از شنبه (5 اسفند) تا سه شنبه (8 اسفند) از افزایش بیشینه سرعت وزش باد موقتی تا 30 نات و بیشینه ارتفاع موج گاهی بیش از 2 متر با تاکید بر مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس خبر داد.

این هشدار در روز شنبه (5 اسفند) برای مناطق ساحلی و دور از ساحل استانهای خوزستان، بوشهر و هرمزگان، در خلیج فارس،روز یکشنبه(6 اسفند) برای مناطق ساحلی و دور از ساحل استانهای بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان، در خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان و روز سه شنبه(8 اسفند) برای مناطق ساحلی و دور از ساحل استانهای هرمزگان و سیستان و بلوچستان، در خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان صادر شده است.

اثرات این مخاطره اختلال در تردد و فعالیتهای دریایی، خطر غرق شدن شناگرها و پاره شدن تورهای صیادی، اختلال در تردد شناورهای سبک و نیمه سنگین، اختلال در فعالیت سکوهای نفتی و احتمال خسارت به تاسیسات ساحلی و فراساحل می باشد.

سازمان هواشناسی در این شرایط اجتناب از تردد شناورهای سبک، منع فعالیتهای تفریحی و شیلاتی، اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت های ساحلی و فراساحل همچنین سکوهای نفتی و آماده باش برای مواجهه با خسارت احتمالی را توصیه کرده است.

در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسیول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.

هشدار زرد رنگ نیز به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسیولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

47236

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار نارنجی هواشناسی به این استان ها/ منع فعالیت های تفریحی" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار نارنجی هواشناسی به این استان ها/ منع فعالیت های تفریحی"، کلیک کنید.