همکاری دنزل واشینگتن و اسپایک لی برای بازسازی فیلم کوروساوا

به گزارش ساز ایرانی- دنزل واشینگتن و اسپایک لی برای پنجمین فیلم مشترکشان دوباره با هم کار می کنند. حاصل آخرین کار مشترک آنها فیلم «نفوذی» محصول سال 2006 بود.

این فیلم مهیج که تولید آن در ماه مارس آغاز می شود، بازسازی انگلیسی زبان فیلم پلیسی آکیرا کوروساوا به نام «بهشت و دوزخ» یا عنوان انگلیسی آن «بالا و پایین» است. این فیلم که از معدود فیلم های پلیسی کوروساوا است، سال 1963 با بازی توشیرو میفونه با اقتباس از رمان اد مک بین به نام «باج پادشاه» ساخته شد و درباره ویرانی یک تاجر در پی پرداخت کردن یا نکردن باج به آدم ربایان است.

به روایت ساز ایرانی ؛فیلمنامه «بالا و پایین» را آلن فاکس و اسپایک لی نوشته اند. اسپایک لی علاوه بر کارگردانی، به عنوان تهیه کننده اجرایی این فیلم حضور خواهد داشت و تاد بلک تهیه کننده فیلم است.

لی و واشینگتن قبلاً در فیلم های «بهترین بلوز»، «مالکوم ایکس»، «او بازی را برد» و «نفوذی» همکاری کرده اند. این همچنین نشان دهنده یک همکاری دیگر واشینگتن با تاد بلک است که پیش از آن در «حصارها»، «بلک باتم ما رینی» و «اکولایزر» با هم کار کرده بودند.

این فیلم همچنین دومین همکاری واشینگتن با اپل پس از «تراژدی مکبث» است که دهمین نامزدی اسکار بهترین بازیگر مرد را برای وی به ارمغان آورد.

22057

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "همکاری دنزل واشینگتن و اسپایک لی برای بازسازی فیلم کوروساوا" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "همکاری دنزل واشینگتن و اسپایک لی برای بازسازی فیلم کوروساوا"، کلیک کنید.