وجود ناحیه صنعتی صنفی شوریجات و ترشیجات برای مهاجران ضروری است

وجود ناحیه صنعتی صنفی شوریجات و ترشیجات برای مهاجران ضروری است

ساز ایرانی/همدان معاون وزیر صمت گفت: با توجه به اینکه اکثریت خانوارهای شهر مهاجران به بحث تولید شوریجات و ترشیجات اشتغال دارند وجود ناحیه صنعتی صنفی ترشیجات و شوریجات برای این شهر ضروری بوده که در سال 1401در بازدید وزیر صمت از مهاجران احداث چنین ناحیه ای برای شهر مهاجران مصوب شده است.

 فرشاد مقیمی با دعوت نماینده شهرستانهای بهار و کبودرآهنگ در سفر یک روزه خود به شهرستان های بهار و کبودرآهنگ با هدف بررسی مشکلات و مسایل نواحی و شهرک های صنعتی این دو شهرستان از محدوده ناحیه صنعتی و شهرک های صنعتی این دو شهرستان بازدید کرد.
مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی در سفر خود به شهرستان بهار، در نخستین بازدید خود از جانمایی محل ایجاد و احداث شهرک صنعتی صنفی تخصصی شوریجات و ترشیجات در شهر مهاجران بخش لالجین بازدید کرد.

وی افزود: در بحث جانمایی و احداث این شهرک 20 هکتاری واقع در اراضی منابع طبیعی در فاصله  1800 متری مهاجران ابتدای امر برای این جانمایی باید بررسی های لازم انجام شود و اگر  دستگاه های آب و برق تاییدیه لازم را بدهند مطالعات احداث این ناحیه ظرف سه ماه در مکان پیشنهادی باید انجام شده و نتیجه آن اعلام شود.

به گزارش ساز ایرانی، تولید شوریجات و ترشیجات مهاجران قریب به 30سال است که آغاز شده و رفته رفته با اشتغالزایی خانگی 2500 تا 3000 نفر، این بخش قطب تولید خیارشور غرب کشور بوده و درصورتی که شرایط مهیا شود، می تواند صادرات به خارج از کشور نیز داشته باشد.

 در کنار اشتغال خانگی، چندین کارگاه صنعتی در این زمینه در این بخش دارای فعالیت است و حجم تولید خیارشور در این شهر به گونه ای است که در طول سه ماه بیش از 100هزار تن خیار سبز از شهرها و روستاهای اطراف شهرستان کبودرآهنگ و قروه برای فرآوری به مهاجران بارگیری می شود.

به طور قطع احداث  ناحیه صنعتی شوریجات و ترشیجات موجب ساماندهی کارگاه های مختلف خانگی و صنعتی این بخش خواهد بود.

بازدید از فاز دوم شهرک صنعتی لالجین از دیگر مواردی بود که معاون وزیر صمت در شهرستان بهار از آن بازدید داشت و برای حل مشکلات موجود آب و برق این فاز تصمیمات لازم اتخاذ شد.

معاون وزیر صمت همچنین در سفر یک روزه خود به شهرستان های بهار و  کبودراهنگ  از ناحیه صنعتی شیرین سو کبودرآهنگ هم بازدید کرد.

مقیمی در بازدید از این ناحیه صنعتی گفت: در منطقه شیرین سو یک مشکل اساسی وجود دارد و آن مسیله تامین برق است به طوری که یک سری اقدامات اولیه طبق توافقات قبلی انجام شد و خوشبختانه شرکت شهرک های صنعتی توانست 500 کیلو وات برق تامین کند و درآینده نزدیک با همکاری مجموعه وزارت نیرو و شرکت توزیع برق در استان آن را به یک مگاوات ارتقا خواهد داد.

وی با بیان اینکه نواحی صنعتی نیاز به تامین زیرساخت های عمرانی برای جذب سرمایه گذار دارد، اظهار کرد: در مورد روستای کِردآباد موضوع خوشه صنعتی پوشاک مطرح بوده و اقداماتی در گذشته در این رابطه انجام شده و توانمندی هایی در حوزه های تولید شکل گرفته اما امروز نیاز است که شبکه را بعد از تولید مورد حمایت قرار دهیم تا تولیدکنندگان بتوانند در بحث نام تجاری مناسب و همچنین ایجاد بازاریابی مناسب محصولات در بازارهای داخلی و خارجی اقدامات موثری را انجام دهند.

مقیمی افزود: در راستای تقویت تولید ، صادرات و تامین مالی، زنجیره ای را در خوشه پوشاک دنبال می کنیم که همزمان زنجیره ارزش در خوشه شناسایی شود و در این زمینه بتوانیم با تامین نیاز تولید کنندگان بخش قابل توجهی از هزینه ها را برای تولید کننده کاهش دهیم .

مقیمی تصریح کرد: در دیگر نواحی صنعتی باتوجه به توسعه و برنامه هایی که وجود دارد زیرساخت های لازم برای سرمایه گذار ایجاد شده است .

معاون وزیر صمت یادآور شد: برای تامین برق این ناحیه صنعتی با توجه به بند (خ)تبصره هفت قانون بودجه سال 1403 سهمی که برای شرکت شهرک های صنعتی در تامین مالی در نظر گرفته شده است پرداخت می شود تا با انتقال یک خط دومداره از فاصله 35 کیلومتری، هفت مگاوات برق برای واحدهای تولیدی ایجاد شود.

ناحیه صنعتی اورقین و شهرک صنعتی ویان کبودرآهنگ و نیز برخی واحدهای صنعتی در این نواحی و شهرک ها از دیگر مواردی بود که معاون وزیر صمت از آن بازدید و نسبت به حل مشکلات این شهرک ها و نواحی تصمیمات لازم را اتخاذ کرد.
پایان خبر ساز ایرانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وجود ناحیه صنعتی صنفی شوریجات و ترشیجات برای مهاجران ضروری است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وجود ناحیه صنعتی صنفی شوریجات و ترشیجات برای مهاجران ضروری است"، کلیک کنید.