پایه های امپراتوری اپل به لرزه درآمد

به گزارش ساز ایرانی، به نقل از مجله موسیقی ایرانی، یک قاضی فدرال اعلام کرد که میلیون ها مشتری اپل می توانند از این شرکت برای ایجاد انحصار در بازار اپلیکیشن های گوشی آیفون و اجبار مشتریان به خرید برنامه ها از اپ استور آن هم با قیمتی بالاتر از میزان حقیقی، شکایت کنند.

در ماه مارس 2022 (اسفند 1401 و فروردین 1402)، ایوان گونزالس راجرز، قاضی محلی در یکی از ایالات آمریکا، از ثبت شکایت جمعی علیه اپل خودداری کرد. این قاضی، حالا اعلام کرده است فقط دارندگان حساب اپل که مبلغ 10 دلار یا بیشتر را برای خرید برنامه از اپ استور هزینه کرده اند، می توانند از اپل شکایت کنند.

راجرز می گوید که با وجود محدود کردن شاکیان، اپل احتمالاً با نزدیک به 10 میلیون شکایت روبه رو می شود که البته این عدد می تواند کاهش یابد.

دو متخصص از جمله دنیل مک فادن (برنده ی نوبل اقتصاد) که پیش تر اعتبار آن ها از سوی اپل رد شده بود، قرار است در این پرونده به عنوان شاهد و کارشناس برای ارزیابی چگونگی آسیب رساندن اپل به مصرف کنندگان حضور داشته باشند.

اپل پیش از تصمیم قاضی فدرال، در پرونده ی دیگری در رابطه با محدودیت هایی که برای توسعه دهندگان برنامه های آیفون گذاشته بود، محکوم شد و در نهایت، بخشی از این محدودیت ها را با حکم دادگاه حذف کرد.

پیش ازاین قوانین دست وپاگیر اپل از سوی اتحادیه ی اروپا زیر سوال رفته بود و این اتحادیه از اپل خواست تا امکان پرداخت خارج از اپ استور را برای مصرف کنندگان فراهم کند.

با توجه به مشکلات متعدد اپل پس از عرضه گوشی های آیفون 15، آیفون 15 پرو و آیفون 15 پرو مکس و نقص های امنیتی در هدست واقعیت مجازی اپل مدل ویژن پرو، این شکایت جمعی می توانند زلزله ای را در این غول فناوری ایجاد کند.

5858

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پایه های امپراتوری اپل به لرزه درآمد" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پایه های امپراتوری اپل به لرزه درآمد"، کلیک کنید.