پرونده «خون های آلوده» به تلویزیون کشیده شد

جدیدترین قسمت از برنامه تلویزیونی «نردبان» سراغ مستند «قوی دل» رفته و با عوامل آن گفت وگو کرده است. این مستند روایتی از تلاش های احمد قوی دل در ماجرای ورود خون های آلوده در دهه 70 به کشور است. 

به گزارش ساز ایرانی به نقل از روابط عمومی نردبان، یکصد و نودمین برنامه تلویزیونی «نردبان» امروز جمعه 11 خرداد ماه با نقد و بررسی مستند «قوی دل» روی آنتن شبکه مستند سیما می رود. 

بخش اصلی این قسمت از نردبان، اختصاص به بررسی مستند «قوی دل» داشته و علی فراهانی صدر کارگردان آن در گفتگو با مجری برنامه، حامد شکیبانیا درباره فرم و تولید این مستند و تجربیات خود از ساخت آن می گوید. همچنین سوژه اصلی این مستند، احمد قوی دل به استودیوی نردبان می آید و درباره فعالیت های اجتماعی خود که بخشی از آن در مستند قوی دل به نمایش درآمده است، سخن می گوید. 

مستند «قوی دل» به بررسی ماجرای ورود خون های آلوده فرانسوی به ایران و تلاش های احمد قوی دل برای تحقق عدالت می پردازد. سعید الهی تهیه کننده و علی فراهانی صدر کارگردان آن است. 

این فیلم مستند در جشنواره مستند «سینماحقیقت» خوش درخشید و موفق به کسب جایزه ویژه هیات داوران، جایزه ویژه شهید آوینی، جایزه ویژه تماشاگران و جایزه دبیر جشنواره به شخصیت مستند شد. همچنین این اثر توانست سیمرغ بلورین چهل و دوم جشنواره فیلم فجر را از آن خود کند. 

پرونده «خون های آلوده» به تلویزیون کشیده شد

پرونده «بازسازی در سینمای مستند» در بخش دیگری از برنامه باز شده و موضوع «بازساختن در آثار هنری» مورد بررسی قرار می گیرد. در بخش مستندهای خارجی نیز، مستند تحسین شده «کالکتیو» ساخته الکساندر نانایو مرور می شود. 

در این قسمت از برنامه، پیشنهاد تماشای فیلم مستند «و تمام زیبایی و خونریزی» به کارگردانی لورا پویترس به مخاطبان داده می شود. این مستند درباره شیر طلایی ونیز است و آریان عطارپور مستندساز مروری بر این اثر دارد. 

برنامه تلویزیونی «نردبان» تلاش می کند با نگاهی تخصصی به فیلم و عکس مستند، مروری بر آثار ایرانی و خارجی این حوزه داشته باشد. این برنامه با اجرای حامد شکیبانیا، کارگردانی و تهیه کنندگی اصغر احمدپور و فاطمه بوربور جمعه ها ساعت 17:30 روی آنتن شبکه مستند می رود و بازپخش آن شنبه ها ساعت 24 و 14:30 است. 

پایان خبر ساز ایرانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پرونده «خون های آلوده» به تلویزیون کشیده شد" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پرونده «خون های آلوده» به تلویزیون کشیده شد"، کلیک کنید.