پیش‌بینی رسیدن دمای هوای خوزستان به ۵۱ درجه

پیش‌بینی رسیدن دمای هوای خوزستان به ۵۱ درجه

ساز ایرانی/خوزستان مدیرکل هواشناسی خوزستان از پیش‌بینی وقوع دمای ۵۱ درجه سانتیگراد در برخی شهرهای استان خبر داد.

محمد سبزه‌زاری در گفت‌وگو با خبرنگار ساز ایرانی، اظهار کرد: با بررسی آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، توده هوای گرم همچنان تا روز دوشنبه در استان خوزستان ماندگار است. بنابراین بیشینه دما در برخی شهرها تا حدود ۵۱ درجه سانتیگراد خواهد رسید؛ اما سه‌شنبه کاهش ۳ تا ۵ درجه‌ای دما در استان پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: پدیده شرجی شدن هوا تا روز یکشنبه در ساعت‌های ابتدایی صبح و شب، در مناطق ساحلی و دور از ساحل جنوب شرقی، جنوبی و تا حدودی مرکزی مورد انتظار است.

سبزه‌زاری گفت: روز دوشنبه با وزش بادهای شمال غربی، از شدت شرجی بودن هوا کاسته خواهد شد و فقط بخش‌های ساحلی بویژه ساحل جنوب شرقی متأثر از پدیده شرجی خواهد بود.

وی بیان کرد: روزهای دوشنبه و سه‌شنبه به سبب وزش بادهای متوسط تا نسبتاً شدید، احتمال خیزش گرد و خاک‌های محلی و موقتی در مناطق غربی، جنوب غربی و مرکزی دور از انتظار نیست. شمال خلیج فارس نیز تا روز یکشنبه در برخی ساعت‌ها نیمه‌مواج، ولی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه مواج خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی خوزستان افزود: در شبانه‌روز گذشته امیدیه با ۵۰.۶ درجه سانتیگراد و ایذه با ۲۶.۱ درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنکترین نقاط استان خوزستان گزارش شده‌اند. در این مدت، اهواز به بیشینه دمای ۵۰.۵ درجه سانتیگراد و کمینه دمای ۲۹.۸ درجه سانتیگراد رسیده است.

پایان خبر ساز ایرانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش‌بینی رسیدن دمای هوای خوزستان به ۵۱ درجه" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش‌بینی رسیدن دمای هوای خوزستان به ۵۱ درجه"، کلیک کنید.