پیشگیری از سقط 4000 جنین با اجرای طرح نفس / رشد 18 درصدی زایمان های سوم به بعد

پیشگیری از سقط 4000 جنین با اجرای طرح نفس / رشد 18 درصدی زایمان های سوم به بعد

مشاور وزیر بهداشت و مدیر کل حوزه وزارتی گفت: اجرای طرح نفس در نجات فرزندان سقط، با کمک گروه های مردمی و فرهنگ سازی عمومی سبب جلوگیری از وقوع 4هزار سقط شد.

به گزارش ساز ایرانی، سید محمد پورحسینی مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در همایش ملی خانواده،  فرزندآوری و جوانی جمعیت به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با اشاره به اجرای سیاست های اشتباه پیشگیری از فرزندآوری در گذشته اظهار کرد: این سیاست ها، مانع از رشد جمعیت در شرایط فعلی شده و وزارت بهداشت و مجلس شورای اسلامی با قوت، حل این موضوع را دنبال می کنند.

وی به اقدامات وزارت بهداشت در حوزه جوانی جمعیت اشاره کرد و گفت: بیش از 22 نشست قرارگاهی با حضور نمایندگان مجلس و اندیشمندان و با فرماندهی وزیر بهداشت تشکیل شده است.

مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: 9 کمیته جهت پیگیری و اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور تشکیل شده که دستاورد این نشست ها تاکنون ابلاغ 53 دستورالعمل و آیین نامه بوده و از کاهش جمعیت تا حدودی جلوگیری شده است.

پورحسینی بیان کرد: با پیگیری های انجام شده در حال حاضر در سراسر کشور، مراکز سطح دو و سه درمان ناباروری فعال شدند، همچنین حمایت های بیمه ای از مادران باردار و شیرده تا هفت سالگی فرزندشان صورت می گیرد.

وی ادامه داد: رایگان شدن زایمان در بیمارستان های دولتی، افزایش 30 درصدی خوابگاه های دانشجویی متاهلی، افزایش حقوق دستیاران پزشکی از دو میلیون تومان در ابتدای دولت به 18 میلیون تومان، تقسیم بندی نیروی انسانی در دوران طرح و دیگر مشوق ها، از جمله اقدامات وزارت بهداشت در راستای ترویج فرزندآوری و جوانی جمعیت است.

مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت بهداشت، پیشگیری از رشد نزولی جمعیت و رشد 18 درصدی زایمان های سوم، چهارم و پنجم را از جمله دستاوردهای وزارت بهداشت در این زمینه عنوان کرد.

پورحسینی بیان کرد: اجرای طرح نفس؛ ابتکار استان یزد در نجات فرزندان سقط، با کمک گروه های مردمی و فرهنگ سازی عمومی سبب جلوگیری از وقوع 4 هزار سقط شد.

وی به میانگین سنی کشوری اولین فرزند در پدر و مادر ایرانی که به ترتیب 27.3 و 31 سال است اشاره کرد و گفت: این رقم در استان یزد یکسال کمتر و به ترتیب 26 و 30 سال است.

مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به اقدامات وزارت بهداشت در زمینه نگهداشت و سلامت کودکان اشاره کرد و گفت: با توجه به اهمیت سلامت در دوران کودکی، با مصوبات مجلس و از محل یک درصد ارزش افزوده، طرح رایگان درمان کودکان تا هفت سالگی آغاز شده است.

پایان خبر ساز ایرانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیشگیری از سقط 4000 جنین با اجرای طرح نفس / رشد 18 درصدی زایمان های سوم به بعد" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیشگیری از سقط 4000 جنین با اجرای طرح نفس / رشد 18 درصدی زایمان های سوم به بعد"، کلیک کنید.