پیش بینی نرخ ارز / دلار به پیروز انتخابات چه واکنشی نشان می‌دهد؟

پیش بینی نرخ ارز / دلار به پیروز انتخابات چه واکنشی نشان می‌دهد؟

آفتاب‌‌نیوز :

قیمت دلار در اولین هفته تیر برخلاف هفته‌های رنج خرداد روز‌های افزایشی را سپری کرد و در سقف قیمت معامله شد. روند افزایشی دلار این اسکناس را در کریدور بالاتر نشاند و معامله‌گران احتیاطی بازار را غافلگیر کرد. در آخرین معامله روز پنجشنبه این اسکناس در کانال ابتدایی کریدور ششم به کار خود پایان داد.

انتخابات ریاست‌جمهوری و اینکه کدام کاندیدا با کدام نگرش اقتصادی و سیاسی پیروز میدان می‌شود، در هفته اخیر همواره توجه معامله‌گران بازار ارز را جلب کرد.

کارشناسان اقتصادی هرگونه پیش‌بینی را برای روز‌های آتی دشوار می‌دانند و معتقدند انتخابات هر نتیجه‌ای داشته باشد روند قیمت اسکناس آمریکایی به دلیل رشد تقاضا تا پایان تابستان افزایشی است. آن‌ها کف قیمت این اسکناس را پله‌های هفت و هشت کریدور پنجم و سقف قیمت را میانه کریدور ششم می‌دانند.

گفتنی است برخی رسانه‌ها با بررسی انتخابات سال‌های گذشته گزارش داده‌اند که بعد از هر انتخابات دلار آرایش کاهشی به خود گرفته است.

قیمت درهم روز پنجشنبه روی رقم ۱۶ هزار و ۷۵۰ تومانی ایستاد و نسبت به روز چهارشنبه ۳۰۰ تومان رشد کرد. قیمت تتر با رشد ۷۵۰ تومانی با قیمت دلار تراز شد و روی رقم ۶۱ هزار و ۷۵۰ تومانی ایستاد.

پوند انگلیس با رشد ۵۰۰ تومانی روی قیمت ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومانی معامله شد و یورو نیز با افزایش ۷۰۰ تومانی روی رقم ۶۵ هزار و ۵۴۰ تومانی ایستاده است.

شایان ذکر است اسکناس دلار روز پنجشنبه با رقم ۴۶ هزار و یک تومان و حواله دلار نیز با رقم ۴۲ هزار و ۹۵۲ تومانی عرضه شد و تغییر قیمت پیدا نکرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی نرخ ارز / دلار به پیروز انتخابات چه واکنشی نشان می‌دهد؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی نرخ ارز / دلار به پیروز انتخابات چه واکنشی نشان می‌دهد؟"، کلیک کنید.