چرا رصد اطلاعاتی حزب‌الله لبنان برای اسرائیل ناممکن است

چرا رصد اطلاعاتی حزب‌الله لبنان برای اسرائیل ناممکن است

رویترز در یک گزارش اختصاصی آورده است: حزب‌الله لبنان از یک شبکه مخابراتی خصوصی و ثابت نیز استفاده می‌کند که قدمت آن به اوایل دهه ۲۰۰۰ باز می‌گردد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری ساز ایرانی، «رویترز» امروز (سه‌شنبه) در گزارشی به نقل از منابع آگاه خود مدعی شد که حزب‌الله لبنان پس از شهادت فرماندهان ارشد خود در حملات هوایی رژیم اسرائیل، از برخی راهبردها با فناوری سطح پایین از جمله پیام‌های کدگذاری شده و پیجرها برای گریز از فناوری‌های نظارتی پیچیده دشمن صهیونیستی استفاده کرده است.

رویترز گزارش داد: حزب‌الله همچنین از فناوری هواپیماهای بدون سرنشین (پهپاد) خود برای بررسی و حمله به قابلیت‌های جمع‌آوری اطلاعات اسرائیل استفاده می‌کند، چیزی که سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان آن را استراتژی «کور و کر کردن» رژیم صهیونیستی توصیف کرده بود.

این رسانه انگلیسی با اشاره به اینکه شنود الکترونیکی رژیم صهیونیستی از جمله هک کردن تلفن‌های همراه و رایانه‌ها، به‌عنوان یکی از پیچیده‌ترین استراق سمع‌ها در نظر گرفته می‌شود، افزود: همچنین فناوری نظارت الکترونیکی، نقشی حیاتی در حملات رژیم صهیونیستی دارد.

بر اساس این گزارش، نیروهای نظامی اسرائیل مدعی شدند که دوربین‌های امنیتی و سامانه‌های سنجش از راه دوری دارند که مناطقی که حزب‌الله در آن فعالیت می‌کند را نشانه گرفته است و همچنین به‌طور منظم پهپادهای نظارتی را برای جاسوسی از دشمن خود بر فراز مرز می‌فرستد.

این در حالی است که ۶ منبع آگاه از عملیات حزب‌الله به شرط ناشناس ماندن به رویترز گفتند که حزب‌الله از شکست‌های خود درس گرفته و برای پاسخ، تاکتیک‌های خود را تطبیق داده است.

از سوی دیگر، ۲ منبع رویترز مدعی شدند که استفاده از تلفن‌های همراه که می‌توانند برای ردیابی موقعیت مکانی کاربر استفاده شوند، در میدان جنگ منع شده و با وسایل ارتباطی قدیمی‌تر، از جمله پیجرها و قاصدانی که به‌طور شخصی پیام‌های شفاهی را جابه‌جا می‌کنند، جایگزین شده است.

سه منبع همچنین ادعا کردند که حزب‌الله از یک شبکه مخابراتی خصوصی و ثابت نیز استفاده می‌کند که قدمت آن به اوایل دهه ۲۰۰۰ باز می‌گردد.

رویترز در گزارش خود اضافه می‌کند: به گفته منبع آگاه دیگری، در صورت شنیده شدن مکالمات، از کلمات رمز برای سلاح‌ها و موقعیت جلسات استفاده می‌شود. این منبع گفت که این کلمات رمز، به‌طور مرتب و روزانه به‌روزرسانی شده و از طریق پیک به واحدها ارائه می‌شوند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چرا رصد اطلاعاتی حزب‌الله لبنان برای اسرائیل ناممکن است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چرا رصد اطلاعاتی حزب‌الله لبنان برای اسرائیل ناممکن است"، کلیک کنید.