کاری که رعد و برق با 79 گوسفند کرد

کاری که رعد و برق با 79 گوسفند کرد

آفتاب نیوز :

شهرام محمدی، فرماندار مشگین شهر اظهار کرد: اصابت آذرخش در روستای میرک شهرستان مشگین شهر موجب مصدومیت 2 چوپان و تلف شدن بیش از 79 راس گوسفند در این روستا شد.

وی افزود: مصدومان این حادثه که دچار سوختگی شده بودند راهی بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) مشگین شهر شده و در این بیمارستان بستری شدند.

فرماندار مشگین شهر عنوان کرد: این حادثه در حالی رخ داد که گوسفندان در این منطقه کوهستانی در حال چرا بودند و از همین رو از روستاییان تقاضا می شود در زمان بارش نزولات آسمانی و رعد و برق و رگباری بودن آسمان از رفتن به ارتفاعات خودداری کنند.

گفتنی است؛ پیش از این در برخی از اخبار و فضای مجازی تعداد گوشفندان تلف شده 120 راس گفته شده بود که فرماندار مشگین شهر تعداد دقیق گوسفندان تلف شده را 79 راس اعلام کرد.

هم چنین اداره کل هواشناسی استان اردبیل در خصوص تقویت و تداوم فعالیت سامانه بارشی در شهرستان های گرمی و انگوت و مناطق مرکزی و جنوبی استان از عصر دوشنبه 21 خرداد تا عصر پنجشنبه 24 خرداد، هشدار سطح نارنجی صادر کرد.

بر این اساس، وزش تندبادهای موقتی، رگبار باران همراه با رعدوبرق، رخداد تگرگ به ویژه در مناطق کوهپایه ای و دامنه کوه ها و بارش برف در ارتفاعات، انتظار می رود.

اجتناب از اتراق و تردد در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، اطلاع رسانی به عشایر برای جلوگیری از چرای احشام در دامنه کوه و عدم تردد در حاشیه رودخانه ها و نواحی مرتفع، توجه به توصیه های کارشناسان جهاد کشاورزی برای پیشگیری از خسارت، انجام تمهیدات لازم در ارگان های امدادی و گردشگری به منظور آگاه سازی گردشگران، احتیاط در انجام پروژه های عمرانی و ساختمانی و اجتناب از صعود به ارتفاعات، از توصیه های هواشناسی در مدت فعالیت این سامانه جوی است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کاری که رعد و برق با 79 گوسفند کرد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کاری که رعد و برق با 79 گوسفند کرد"، کلیک کنید.