کناره گیری 2 کارگردان سرشناس از جشنواره اسراییلی

کناره گیری 2 کارگردان سرشناس از جشنواره اسراییلی

به گزارش خبرگزاری ساز ایرانی،سینما فونیکس لندن که یکی از قدیمی ترین سینماهای بریتانیاست، میزبان جشنواره بین المللی فیلم «Seret» شده است که با حمایت اسراییل برگزار می شود اما اما گروه های همبستگی طرفدار فلسطین و همچنین گروهی از کارکنان و مدیران این سینما، خواستار عدم برگزاری این رویداد سینمایی به دلیل ارتباط جشنواره با وزارت فرهنگ اسراییل و سفارت اسراییل در بریتانیا شده اند.

به گزارش ساز ایرانی،ساختمان این سینما که در شمال لندن واقع شده اخیرا با گرافیتی قرمزی که روی آن نوشته شده «به شست و شوی هنری نه بگو» پوشیده شده و انتظار می رود تظاهرات و اعتراضات ضد اسراییلی متقابل آن برگزار شود.

«کن لوچ» و «مایک لی» دو کارگردان سرشناس بریتانیایی هر دو به طور مستقل در گفتگو با گاردین تایید کردند در پی برگزاری این جشنواره از سمت خود به عنوان حامیان سینما فونیکس استعفا داده اند.

این کارگردانان پیش از این در میان بیش از 40 هنرمند و فیلمسازی بودند که در نامه ای به گاردین در سال 2015 خواستار تحریم جشنواره «Seret» شدند. در بخش هایی از این نامه آمده بود: «این جشنواره توسط دولت اسراییل از طریق سفارت اسراییل در لندن حمایت می شود و ارتباط مستقیمی بین این سینماها، نمایش های جشنواره و سیاست های اسراییل ایجاد می کند».

متولیان سینما فونیکس لندن در بیانیه ای اعلام کردند: «اجاره خصوصی سینما توسط این جشنواره در جلسه اخیر هیات امنای سینما تصویب شد. با شنیدن مخالفت هایی با این تصمیم از سوی برخی از جمله دو نفر از حامیان ما، هیات مدیره مجدداً در مورد اجاره سینما بحث کرد و نظرات را بررسی کرد و نتیجه گیری کرد در مورد اجاره سالن سینما از جمله این مورد، سینما فونیکس نباید محتوای نمایش ها را سانسور کند، مگر اینکه پلیس به ما توصیه کند که این کار ناامن است».

«کن لوچ» کارگردان برنده دو جایزه نخل طلای جشنواره کن، به گاردین گفت: «استعفای من به عنوان حامی سینما فونیکس نشان می دهد که من درباره تصمیم آنها چه فکر می کنم و این کار غیرقابل قبول است».

معترضان خواستار تحریم این جشنواره به دلیل حمله نظامی اسراییل به غزه شدند که منجر به لغو تعدادی از جشنواره ها شد. در بریتانیا، سینماهای «Picturehouse»و «Curzon» به دلیل نگرانی های امنیتی تمام نمایش های مرتبط با جشنواره «Seret» را لغو کردند.

22057

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کناره گیری 2 کارگردان سرشناس از جشنواره اسراییلی" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کناره گیری 2 کارگردان سرشناس از جشنواره اسراییلی"، کلیک کنید.