کین کورسو؛ قاتل گرگ؟/ عکس – ساز ایرانی

تینا مزدکی: کین کورسو، سگی با ابعاد متوسط روبه بزرگ، معمولاً 41 تا 50 کیلوگرم وزن دارد و قد آن بین 58 تا 71 سانتی متر است. دارای هیکلی عضلانی، تنومند و سر پهن و بزرگ است. موهای زخیم و کوتاه این نژاد اکثرا سیاه، خاکستری، حنایی یا قرمز است و ممکن است. در کشورهایی که نگهداری این سگ قانونی است، معمولا دم و گوش های این سگ را کوتاه می کنند.

مراقبت و نگهداری

کین کورسو به طور کامل توسط سازمان جهانی سگ (FCI) در سال 2007 و توسط کنل کلاب آمریکا (AKC) در سال 2010 به رسمیت شناخته شد و متعاقبا یکی از سریعترین افزایش محبوبیت در بین هر نژاد را تجربه کرد. FCI آن را به عنوان کین کورسو ایتالیایی ثبت کرد و آن را در گروه 2 قرار داد: انواع پینچر و اشناوزر، در زیر گروه سگ های کوهستانی و مولوسیان و سوییسی. AKC نیز آن را به عنوان کین کورسو می شناسد و آن را در گروه کاری قرار می دهد.

این سگ قاتل گرگ است؟/ عکس

از آنجا که این نژاد می تواند به غریبه ها مشکوک شود و خطر آفرین باشد، اجتماعی کردن توله ها یک ضرورت است. کین کورسو سگ قدرتمندی است که ممکن است حتی راه رفتن با قلاده برایش سنگین تمام شود. این سگ فقط یک یا دو بار در هفته به مسواک زدن سریع و گه گاهی به حمام نیاز دارد. به عنوان نژادی مستعد ابتلا به دیسپلازی هیپ سگ، توله های کین کورسو باید با غذای توله های نژاد بزرگ پرورش داده شوند که سرعت رشد را کاهش می دهد و خطر دیسپلازی را کاهش می دهد.

خلق و خوی جنگنجو

خلق و خوی کین کورسو نشان دهنده استفاده طولانی مدت از آن به عنوان نگهبان و جنگجو است. بنابراین، این نژاد نه به افراد غریبه اعتماد می کند، نه نسبت به سایر سگ ها یا حتی حیوانات دیگر؛ وقتی تحریک می شود، می تواند ترسناک باشد. کین کورسو یک نگهبان عالی و سگی محافظ است. نسبتاً مستقل است و از نظر سهولت آموزش تقریباً در رده وسط به شمار می رود.

این سگ قاتل گرگ است؟/ عکس

این نژاد مهربان اما تا حدودی جدی است. به دلیل قدرت و اراده کین کورسو، سگ ایده آلی برای کودکان یا افراد مسن نیست. همچنین برای خانواده هایی که از چند سگ نگهداری می کنند به خصوص با سگ های همجنس خود، اصلا مناسب نیست. سطح انرژی این نژاد تقریباً متوسط است و به اندازه بسیاری از نژادهای دیگر اسباب بازی محور نیست. لازم به ذکر است که این ادعاها یک تعمیم سنتی و به طور گسترده در مورد کین کورسو است و ممکن است رفتار این سگ در موقعیت های مختلف متفاوت باشد.

برای مقابله با گرگ، نژادهای سگی که قدرت بدنی، جسارت و توانایی های دفاعی بالایی دارند، مناسب ترین گزینه ها هستند. از میان نژادهای سگی که به خوبی می توانند در مقابله با گرگ ها عملکرد خوبی داشته باشند می توان به کین کورسو اشاره کرد؛ این نژاد قوی و جسور از ایتالیا با ساختار بدنی قوی و قابلیت های حفاظتی بالا مناسب برای مقابله با گرگ ها است؛ با این حال تا به امروز گزارشی از شکست گرگ در مقابل این سگ منتشر نشده است.

منبع: britannica

227323

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کین کورسو؛ قاتل گرگ؟/ عکس – ساز ایرانی" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کین کورسو؛ قاتل گرگ؟/ عکس – ساز ایرانی"، کلیک کنید.