گفتگوی تلفنی علی باقری با وزیر امور خارجه و تجارت مجارستان

گفتگوی تلفنی علی باقری با وزیر امور خارجه و تجارت مجارستان

سرپرست وزارت امور خارجه در تماس تلفنی با پیتر سیارتو وزیر امور خارجه و تجارت مجارستان، پیرامون روابط دوجانبه، موضوعات مورد اهتمام مشترک در عرصه منطقه گفتگو و تبادل نظر کرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری ساز ایرانی، علی باقری، سرپرست وزارت امورخارجه در تماس تلفنی با “پیتر سیارتو”، وزیر امورخارجه و تجارت مجارستان، پیرامون روابط دوجانبه، موضوعات مورد اهتمام مشترک در عرصه منطقه گفتگو و تبادل نظر کرد.

سرپرست دستگاه دیپلماسی در این تماس تلفنی با تبریک آغاز ریاست دوره‌ای مجارستان بر اتحادیه اروپا اظهار کرد: ایران و مجارستان همواره روابط خوبی با یکدیگر داشته‌اند و مناسبات دو کشور در سالیان اخیر مثبت و رو به جلو بوده است.

سرپرست دستگاه دیپلماسی با بیان این‌که تقویت ثبات در منطقه و پرهیز از گسترش تنش‌ها ضروری است، تاکید کرد تداوم جنایات صهیونیست‌ها علیه ملت فلسطین و تهدیدات اخیر علیه لبنان شرایط منطقه را در وضعیت جدیدی قرار داده و نشان داد حیات اشغالگران در ترویج بی‌ثباتی است، اما هرگونه تنش آفرینی جدید در منطقه قطعا به ضرر آتش افروزان خواهد بود.

در این گفتگوی تلفنی وزیر امور خارجه مجارستان نیز شهادت آیت الله رئیسی و امیرعبداللهیان را به باقری و دولت و مردم ایران مجددا تسلیت گفت.

وی با تاکید بر اهمیت دیپلماسی در روابط دو جانبه و عرصه بین‌المللی، از تقویت مناسبات دوجانبه با جمهوری اسلامی ایران استقبال و ابراز امیدواری نمود در دوران ریاست مجارستان بر اتحادیه اروپا این گفتگو‌ها مستحکم‌تر گردد.

وزیر امور خارجه مجارستان همچنین بر ضرورت تقویت تلاش‌ها با هدف اجتناب از تشدید درگیری‌ها در منطقه تاکید کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گفتگوی تلفنی علی باقری با وزیر امور خارجه و تجارت مجارستان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گفتگوی تلفنی علی باقری با وزیر امور خارجه و تجارت مجارستان"، کلیک کنید.