50 میلیارد فرار مالیاتی در یک شرکت تجاری در اصفهان کشف شد – خبرگزاری ساز ایرانی | اخبار ایران و جهان

50 میلیارد فرار مالیاتی در یک شرکت تجاری در اصفهان کشف شد - خبرگزاری ساز ایرانی | اخبار ایران و جهان

سرهنگ مهدی سبحانی فر در گفت و گو با خبرنگار ساز ایرانی اظهار کرد: ماموران پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان اصفهان با اشرافیت و هوشمندی خود از فرار مالیاتی توسط یکی از شرکت های تجاری مطلع و موضوع را تحت بررسی قرار دادند.

وی افزود: پس از انجام تحقیقات تخصصی از اداره کل امور مالیاتی استان مشخص شد فردی در سال 95 این شرکت را در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسانده و سپس اقدام به اخذ کارت بازرگانی کرده و با تنظیم وکالت نامه رسمی در دفاتر اسناد رسمی مجوز استفاده از کارت بازرگانی خود را در اختیار افراد دیگر گذاشته و این افراد با استفاده از این کارت ها اقدام به فعالیت اقتصادی و واردات کالا کردند که به علت عدم پرداخت مالیات مربوطه پرونده فرار مالیاتی برای شرکت مربوطه تشکیل شده است.

رییس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه شرکت مذکور دارای 50 میلیارد ریال فرار مالیاتی است اظهار داشت: مدیر شرکت و همسر وی به این پلیس احضار که پس از مواجه با اسناد و مدارک ارایه شده به ثبت شرکت و اخذ کارت بازرگانی و در واگذاری آن به افراد دیگر اعتراف کردند.

سرهنگ سبحانی فر گفت: در ادامه تمامی ذی نفعان و استفاده کنندگان از کارت بازرگانی شناسایی و همچنین حساب های بانکی آنان در بانک های مختلف مسدود شد.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: در این عملیات تعداد 42 نفر از متهمان و ذی نفعان واقعی استفاده کننده از کارت بازرگانی شرکت صوری شناسایی و پس از انجام تحقیقات مقدماتی همگی آنان برای بررسی وضعیت مالیاتی و میزان مالیات متعلقه و پرداخت و تسویه حساب مالیاتی خود به اداره کل امور مالیاتی معرفی شدند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "50 میلیارد فرار مالیاتی در یک شرکت تجاری در اصفهان کشف شد – خبرگزاری ساز ایرانی | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "50 میلیارد فرار مالیاتی در یک شرکت تجاری در اصفهان کشف شد – خبرگزاری ساز ایرانی | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.